Przysięga na e-wydaniu konstytucji

Suzi LeVine, amerykańska ambasador w Szwajcarii jest pierwszym politykiem na świecie, który złożył przysięgę wykorzystują elektroniczne wydanie konstytucji.

LeVine, zaprzysiężona przez wiceprezydenta Joe Bidena uroczyście złożyła dłoń na e-czytniku. Wersja cyfrowa Konstytucji była otwarta na stronie 19 poprawki, która dała kobietom prawo do głosowania. Urzędnicy nie wymieniają konkretnie, jakiego czytnika użyła pani ambasador. Według Washington Post był to Kindle Paperwhite.

LeVine dołączyła tym samym do wydłużającej się listy urzędników, którzy używają urządzeń cyfrowych do złożenia przysięgi. W styczniu Edward Mangano wykorzystał cyfrową wersję Biblii przy zaprzysiężeniu na drugą kadencję jako członka rady hrabstwa Nassau w stanie Nowy Jork (wersji drukowanej akurat nie udało się znaleźć). W lutym grupa strażaków z New Jersey zrobiła to samo. 

Korzystanie z cyfrowej wersji książki lub dokumentu ma swoje zalety. Po zaprzysiężeniu Johna O. Brennana jako dyrektora Centralnej Agencji Wywiadowczej rozległy się głosy krytyki, że dyrektor wykorzystał przestarzałe wydanie Konstytucji Stanów Zjednoczonych, które nie zawiera Deklaracji Praw. Zwolennicy LeVine mogą być spokojni, wersja Konstytucji na jej czytnik na pewno została zaktualizowana.