“Focus w TOK FM”: akceleratory i detektory [AUDYCJA]

Zapraszamy do naszej audycji “Człowiek 2.0” na antenie TOK FM! W najbliższą sobotę, 7 grudnia po godz. 20 będziemy rozmawiać o praktycznych zastosowaniach nowoczesnej fizyki

Wielkie eksperymenty naukowe, takie jak badania prowadzone w CERN, często dają bardzo praktyczne „skutki uboczne” – nowe technologie, które można wykorzystać z pożytkiem dla społeczeństwa. Takie prace prowadzone są także w Polsce!

Czym zajmują się nasi fizycy? Jak opracowane przez nich technologie mogą pomóc w walce z przemytnikami i nowotworami? I czy polska fizyka może śmiało konkurować ze światową?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens i dokąd zmierzają zmiany cywilizacyjne.

W najbliższą sobotę po godz. 20 w audycji “Człowiek 2.0” jego gośćmi będą naukowcy z Narodowego Centrum Badań Jądrowych: dr Paweł Krawczyk, dyrektor Zakładu Aparatury Jądrowej i dr Jacek Rzadkiewicz, kierownik projektu „Akceleratory i Detektory“.

Polecamy:

Audycji można było posłuchać 7 grudnia po godz. 20 – teraz jest dostępna jako podcast na tej stronie.