“Focus” w TOK FM: pismo obrazkowe [AUDYCJA]

W lutowym numerze możecie poczytać o tym, czy ikony wypierają pismo. Ten temat poruszymy także w kolejnej audycji “Człowiek 2.0”!

Audycji można było posłuchać 2 lutego po godz. 20 – teraz dostępna jest jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast!

Odkrycia naukowe wpływają na nasze życie, nowe wynalazki towarzyszą nam na każdym kroku. Zmieniamy świat, a świat zmienia nas. Czy na lepsze? Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nowa wersja Homo sapiens. W najbliższą sobotę po godz. 20 jego gośćmi będą dr Krzysztof Krejtz (psycholog mediów z SWPS i OPI) i Marcin Milewski, socjolog i badacz z Gemiusa.

Czy “kultura obrazkowa” to stare, czy nowe zjawisko? Czy wszechobecne ikony, symbole, zdjęcia, animacje i filmy oznaczają postęp, czy degenerację komunikacji? Dyskusja dotyczyć będzie też internetowych fenomenów, takich jak memy, demotywatory czy wirale oraz tego, czy istnieją symbole wizualne na tyle uniwersalne i trwałe, by mogli je zrozumieć nasi odlegli następcy – a może nawet kosmici?

Polecamy lektury dodatkowe: