“Wewnętrzny biustonosz”: Na czym polega nowy zabieg medycyny estetycznej?

“Wewnętrzny biustonosz” to kolejny pomysł na to, jak dzięki chirurgii plastycznej zapewnić jędrność i młody wygląd piersi.

Pierwszy zabieg chirurgiczny tego typu został przeprowadzony w Wielkiej Brytanii. Cała procedura została zatwierdzona przez Komisję Europejską, natomiast w dalszym ciągu czeka na zatwierdzenie w Stanach Zjednoczonych. 

Nowy zabieg medycyny estetycznej obiecuje klientkom efekt młodych i jędrnych piersi, które utrzymują swój kształt przez dłuższy czas i polega na wszczepieniu pod skórę specjalnej silikonowej wkładki w kształcie biustonosza. Cała procedura trwa zaledwie 45 minut i polega na chirurgicznym wszczepieniu silikonowej wkładki pod tkankę tłuszczową i przytwierdzeniu jej do kości klatki piersiowej za pomocą tytanowych śrub.

Zdaniem przedstawicieli Orbix Medical, firmy, która opracowała nowy zabieg, “wewnętrzny biustonosz” jest dobrą alternatywą dla tradycyjnych zabiegów powiększania piersi, ponieważ zapewnia naturalny wygląd, długotrwały efekt, a blizny, które powoduje są ledwo zauważalne. Lekarze są ostrożni i podkreślają, że zabieg jest na tyle nowy, że ciężko na razie przewidzieć ewentualne skutki uboczne.