Recykling się opłaca

W najbliższą sobotę, 25 maja, Warszawa stanie się stolicą recyklingu. W parku Agrykola odbędzie się finał VIII Warszawskich Dni Recyklingu – wielka zbiórka śmieci, w ramach której będzie można otrzymać jedną z 20 tysięcy sadzonek kwiatów, ziół, drzew i krzewów.

Finał ósmej edycji pikniku ekologicznego – tak jak w poprzednich latach – rozpocznie się o godz. 10.00 na boisku bocznym w parku Agrykola.

Podczas finału Warszawskich Dni Recyklingu warszawiacy wezmą udziału w ekologicznych konkursach, w których  zostaną  nagrodzeni drobnymi upominkami. W tym roku do rozdania czeka około 20 tysięcy roślin – kwiatów (m.in. pelargonie, begonie, niecierpki), ziół (m.in. bazylia, oregano, rozmaryn, tymianek) oraz sadzonek drzew i krzewów (świerki, jodły, tuje, wierzby).

W zamian za makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe, tonery, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny uczestnicy otrzymają kupony, za które następnie będzie można odebrać nagrodę. Dodatkowo na warszawiaków będą czekać ekologiczne torby na zakupy oraz inne ekologiczne gadżety i nagrody. Piknik będzie również okazją do poszerzenia wiedzy o nowych zasadach selektywnego zbierania odpadów, które będą obowiązywać od 1 lipca 2013 roku.

(Źródło: UM Warszawa)