Rower z drukarką 3D oczyszcza ulice Tajpej

Grupa geeków z Tajpej wyruszyła na ulice miasta specjalnym rowerem wyposażonym w drukarkę 3D, który zbiera śmierci i przekształca je w praktyczne przedmioty codziennego użytku.

Rower ”Mobile Fab” ma wbudowany komputer i drukarkę 3D. Urządzenie potrafi w zaledwie pół godziny przerabiać plastikowe odpady (w szczególności opakowania po napojach PET i plastikowe torby) w przydatne przedmioty, takie jak na przykład lampki do rowerów. ”Mobile Fab” promuje idee recyclingu, a przy okazji pokazuje zwykłym obywatelom, na czym polega technologia drukowania 3D.

–  Dzięki ”Mobile Fab” ludzie uczą się, że dzięki drukowaniu 3D to, co nadawało się tylko do wyrzucenia może stać się wartościowe i przydatne – mówi Kamm Kai-yu, założyciel Mobile Fab.

Maszyna zgniata plastik, a następnie wykorzystuje go jako “atrament” do drukarki 3D. Jednym z problemów drukowania 3D jest obecnie fakt, że wkłady do drukarek są zazwyczaj bardzo drogie. 

Kamm Kai-yu jest współzałożycielem “Mobile Fab” i absolwentem Politechniki w Tajpej. Projekt “Mobile Lab” w założeniu miał połączyć “design” i “laboratorium”, wykorzystując najnowsze technologie do tworzenia estetycznych przedmiotów.