Skype chce przełamać bariery językowe

Szef firmy Satya Nadella ujawnił szczegóły nowej, fascynującej funkcjonalności komunikatora Skype.

Maszyna, która rozumie słowa człowieka – to marzenie naukowców już wkrótce ma się spełnić. Nowa usługa dostępna jeszcze w tym roku dzięki firmie Microsoft ma zlikwidować wszelkie bariery językowe między ludźmi na całym świecie. Tłumacz w czasie rzeczywistym wkrótce umożliwi płynną komunikację osób, które posługują się innymi językami. Testowa wersja tłumacza ma być dostępna dla użytkowników jeszcze w tym roku.

Przedstawiciele Microsoft na razie zaprezentowali testową wersję oprogramowania, która obsługuje język angielski i niemiecki. Na razie tłumacz nie działa jeszcze w czasie rzeczywistym. Wypowiedź jest tłumaczona dopiero chwilę po tym, jak się zakończy. W przyszłości jednak czas na tłumaczenie ma zostać skrócony do minimum.

Dane firmy Microsoft wskazują, że z komunikatora Skype’a korzysta obecnie 300 milionów użytkowników miesięcznie. Skype Translator będzie dostępny jako aplikacja dla systemu Windows. Na razie nie wiadomo, czy będzie dodatkowo płatna czy dostępna za darmo, ani jakie języki będzie obsługiwać.