Sony prezentuje designerski zegarek z e-papieru

Zegarek z elektronicznego papieru to nowa propozycja firmy Sony.

Firma Sony opracowała zegarek wykonany z e-papieru w ramach eksperymentowania z wykorzystaniem tego materiału dla produktów typu fashion. Fes Watch, bo tak brzmi jego pełna nazwa, oferuje minimalistyczny design, ale nie spełnia funkcji, w które wyposażone są tzw. inteligentne zegarki, czyli smartwatche. Jego plusem jest za to wydajna bateria, która starcza na dwa miesiące użytkowania.

Elektroniczny papier to materiał, który jest wykorzystywany przede wszystkim w czytnikach cyfrowych książek, takich jak Kindle firmy Amazon. W nowym zegarku e-papier wyświetla ciemne wskazówki na jasnym tle albo odwrotnie. Użytkownik może także zmieniać wygląd paska. Wszystko odbywa się po naciśnięciu guzika. 

Sony nie jest pierwszą firmą, która zdecydowała się na wykorzystanie e-papieru. Wcześniej po ten surowiec sięgnęła m.in. firma Pebble.

Zdaniem specjalistów jednym z trendów w 2015 roku będzie  wielki wpływ mody na kształt branży technologicznej. Posiadanie telefonu, który jest duży i kwadratowy to jedno, ale jak już mamy coś nosić, to musi to wyglądać świetnie.