Spektakularne odkrycie w Egipcie

W pobliżu starożytnej osady Edfu, w południowym Egipcie archeolodzy odkryli piramidę, która jest starsza od słynnych piramid w Gizie o co najmniej o kilka dekad.

Odkryta piramida schodkowa ma aż 4600 lat i jest jest jedną z tzw. “prowincjonalnych” piramid budowanych przez faraona Huni.

Piramida, która dawniej osiągała wysokość ponad 13 metrów, dziś ma niecałe 5 metrów wysokości. Na przestrzeni wieków kamienne bloki były wielokrotnie plądrowane, swoją rolę odegrały także czynniki atmosferyczne.

Piramidy prowincjalne są rozproszone na terenie środkowego i południowego Egiptu, wewnątrz nie mają wybudowanych komnat i nie były przeznaczone do pochówku. Ich przeznaczenie do dziś pozostaje zagadką. Naukowcy podejrzewają, że mogły być wykorzystywane jako symboliczne pomniki, budowane ku czci władców południowych prowincji.

Czytaj także: Nawet najbardziej wyrafinowana technologia nie pozwala nam dotrzeć do tajemnicy, jak powstały egipskie piramidy. Dlatego zwracamy się ku zjawiskom nadprzyrodzonym.