Sposób na paparazzich

Jak poradzić sobie z dokuczliwymi paparazzi? Taki problem trapi niejedną gwiazdę show biznesu, a nad jego rozwiązaniem myślą nawet naukowcy.

Adam Harvey z New York University postanowił pomóc  zmęczonym dokuczliwymi fotografami celebrytkom i wymyślił specjalną broń przeciwko niechcianym zdjęciom.  Harvey przerobił standardową damską torebkę, wyposażając ją w specjalne urządzenie, które wyczuwa błysk lampy aparatu fotograficznego i reaguje na niego dokładnie takim samym oślepiającym błyskiem, wskutek czego większość sfotografowanego kadru jest naświetlona i zdjęcie nadaje się tylko do wyrzucenia.

Czujnik optyczny jest w stanie reagować na lampy błyskowe z graniczną wartością czasu ekspozycji 1/125 i o kącie do 45 stopni.  Błysk wywoływany jest przez diodę LED o wysokiej jasności. Wystarczy, że zaatakowana przez fotografów gwiazda podniesie torebkę i zbliży ją do swojej twarzy, a paparazzi zostaną pozbawieni cennego kadru.

Naukowiec pracuje teraz nad podobnym urządzeniem dla osobistości show biznesu płci męskiej — w tym celu musi on opracować aparat nieco mniejszych rozmiarów. JSL

źródło:  ahprojects.com