Szansa dla wynalazców

Interesujesz się nowymi technologiami? Projektujesz wynalazki? Weź udział w Konkursie na Pomysł!

W Polsce nie brakuje innowatorów, o czym świadczyć może chociażby plebiscyt “Soczewki Focusa”. Jednak droga od pomysłu do jego realizacji bywa bardzo trudna. Jedną z przeszkód jest ochrona prawna wynalazku, czyli opatentowanie go. Naukowcy często zastanawiają się, jaką część swoich badań opublikować, a jaką zawrzeć w patencie, który umożliwi im potem zarabianie na odkryciu:

Z kolei młodzi wynalazcy często nie wiedzą, co należy zrobić, by opatentować swój pomysł, ile to kosztuje itd. Aby ułatwić im tę drogę, warszawska Kancelaria Prawno-Patentowa Jarzynka i Wspólnicy organizuje Konkurs na Pomysł. Ma on na celu zachęcenie młodych ludzi do realizacji własnych pomysłów i wynalazków poprzez pomoc w ich ochronie prawnej. Autorowi najciekawszego projektu kancelaria oferuje bezpłatne wsparcie w złożeniu wniosków patentowych. Ponadto dla finalistów zorganizowane zostanie szkolenie z zakresu ochrony własności intelektualnej.

Zgłoszenia do tegorocznej, szóstej już edycji konkursu są przyjmowane do 30 czerwca. Każdy może zgłosić dowolną ilość projektów poprzez formularz na stronie www.konkursnapomysl.pl.

Warto sprawdzić

Wczytuję wpisy...