Szansa dla wynalazców

Interesujesz się nowymi technologiami? Projektujesz wynalazki? Weź udział w Konkursie na Pomysł!

W Polsce nie brakuje innowatorów, o czym świadczyć może chociażby plebiscyt “Soczewki Focusa”. Jednak droga od pomysłu do jego realizacji bywa bardzo trudna. Jedną z przeszkód jest ochrona prawna wynalazku, czyli opatentowanie go. Naukowcy często zastanawiają się, jaką część swoich badań opublikować, a jaką zawrzeć w patencie, który umożliwi im potem zarabianie na odkryciu:

Z kolei młodzi wynalazcy często nie wiedzą, co należy zrobić, by opatentować swój pomysł, ile to kosztuje itd. Aby ułatwić im tę drogę, warszawska Kancelaria Prawno-Patentowa Jarzynka i Wspólnicy organizuje Konkurs na Pomysł. Ma on na celu zachęcenie młodych ludzi do realizacji własnych pomysłów i wynalazków poprzez pomoc w ich ochronie prawnej. Autorowi najciekawszego projektu kancelaria oferuje bezpłatne wsparcie w złożeniu wniosków patentowych. Ponadto dla finalistów zorganizowane zostanie szkolenie z zakresu ochrony własności intelektualnej.

Zgłoszenia do tegorocznej, szóstej już edycji konkursu są przyjmowane do 30 czerwca. Każdy może zgłosić dowolną ilość projektów poprzez formularz na stronie www.konkursnapomysl.pl.