Trycykle

Trycykle we flocie kurierskiej oraz pomysłowe wykorzystanie energii z biurowca – oto najnowsze prośrodowiskowe rozwiązania, wdrożone przez firmę kurierską TNT.

Trycykle we Francji

Już 25 trójkołowych rowerów porusza się nad Sekwaną w barwach TNT. Każdy przewozi przesyłki o wadze aż do 350 kg w 9 miastach. Zaletą pojazdów jest możliwość poruszania się w ścisłych centrach miast i nieemitowanie spalin. Trzy trycykle marki Maxitrike obsługują centrum Paryża – każdy z nich rozwija prędkość 25km/h.

Trycykle to tylko część przyjaznej środowisku floty TNT Express we Francji – oprócz nich w barwach firmy porusza się m.in. 9 pojazdów elektrycznych i 10 napędzanych biopaliwem.

Energia z biura – do transportu pracowników

Elektryczny van, który przywozi do pracy pracowników holenderskiej siedziby TNT, zasilany jest energią wytwarzaną przez biurowiec. Samochód marki Fiat Scudo transportuje pracowników z lotniska Schiphol w Amsterdamie do siedziby firmy w Hoofddorp (10 km). Każdego dnia wykonuje 8 pełnych kursów, przewożąc jednorazowo do 7 pasażerów. Stację dokującą zlokalizowano na terenie podziemnego parkingu firmy.

Więcej:cywilizacje