Tutanchamon – prawda skrywana w grobowcu

Po raz pierwszy w Polsce zobaczymy przebieg najnowszych badań nad szczątkami Tutanchamona a także poznamy nowe fakty z życia młodego faraona!

Tutanchamon to jeden z najbardziej znanych, a zarazem najbardziej tajemniczych egipskich faraonów. Do niedawna żaden fakt z jego krótkiego życia nie był w stu procentach potwierdzony.

Znany egiptolog, sekretarz Najwyższej Rady Starożytności, dr Zahi Hawass postanowił zgromadzić jak najwięcej dowodów z grobowców, świątyń, hieroglifów oraz mumii, aby poznać tajemnice Tutanchamona. Skompletował zespół światowej sławy specjalistów z zakresu badań genetycznych, antropologicznych i medycyny sądowej, a także znawców mumii egipskich. Zakrojone na tak szeroką skalę badania, pozwoliły odsłonić skrywane od tysiącleci tajemnice. Po raz pierwszy, po 30 wiekach, poznamy prawdziwą historię faraona.

Discovery, jako jedyna stacja telewizyjna, uczestniczyła w pracach zespołu dr Hawassa. W premierowym programie Discovery World „Tutanchamon – prawda skrywana w grobowcu” przybliży polskiemu widzowi ich przebieg oraz przełomowe odkrycia.

Premiera: w sobotę, 1 maja, o godzinie 18:00 na kanale Discovery World

Emisja drugiego odcinka: w sobotę, 8 maja, o godzinie 18:00