Twoja Klisza z Powstania

W sierpniu trzystu powstańczych fotoreporterów fotografowało inscenizowane sceny przenoszące w klimat walk o Warszawę. Teraz ich zdjęcia będzie można zobaczyć na wystawie.

We wtorek 7 października finał projektu „Twoja klisza z Powstania” składającego się z dwóch części: fotograficznej gry miejskiej i konkursu na najlepsze zdjęcie wykonane podczas tej gry. Podczas wieczoru zaprezentowane zostaną najlepsze, nagrodzone prace. Części oficjalnej – rozdaniu nagród i wystawie najlepszych zdjęć – towarzyszyć będzie część artystyczna wprowadzająca w klimat starej Warszawy. Wystąpi teatr podwórkowy Grupa Teatru Ens, pokazane zostaną fragmenty kronik powstańczych i zdjęcia wykonane podczas akcji, a także film z przebiegu gry. Na akordeonie zagra Robert Lipka. Finał odbędzie się o godz. 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego, przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie. 
Gra „Twoja klisza z Powstania” odbyła się 9 sierpnia w Warszawie. W projekcie wzięło udział ponad 300 osób – w wieku od 2 do 80 lat. Na kilka godzin stolica znów żyła wydarzeniami 1944 roku. Uczestnicy akcji, przemierzając trasę około 8 km, wcielali się w role powstańczych fotoreporterów i dokumentowali życie stolicy. 
Wystawa zdjęć z akcji zostanie pokazana w przestrzeni miejskiej – w warszawskim metrze i InfoQulturze przy pl. Konstytucji.
Szczegółowe informacje na stronie www.klisza.1944.pl. h.k.