Ubrania zmierzymy przez internet

Już wkrótce zniknie główny minus zakupów online, a ubrania będzie można przymierzać wirtualnie.

Internetowy gigant eBay wkrótce udostępni użytkownikom możliwość wirtualnego “zmierzenia” spodni, sukienek, bluzek czy koszul. Internauci będą mogli skorzystać z aplikacji stworzonej przez firmę PhiSix, czyli z przymierzalni online.

PhiSix, firma zajmująca się grafiką komputerową, stworzyła trójwymiarowe modele dżinsów, spódnic i innych części garderoby ze zdjęć, wzorów i innych źródeł. Modele symulują, w jaki sposób dany strój wygląda na osobach o różnej budowie ciała. 

Zdaniem wiceprezesa eBay: Technologia PhiSix pozwoli konsumentom zrozumieć, jak leżą i jak układają się ubrania, które zainteresowały ich na aukcji. 

Technologia nie tylko pokaże, jak osoba wygląda w danej rzeczy, ale także podpowie odpowiedni rozmiar na podstawie podanych wymiarów. Z przymierzalni PhiSix będzie można korzystać na laptopach, ale też na tabletach i smartfonach. 

Firma PhiSix została założona w 2012 roku przez byłego pracownika Intela, Jonathan Su. Su specjalizował się w efektach specjalnych i współpracował z największymi wytwórniami filmowymi, takimi jak ILM i DreamWorks, gdzie zajmował się symulacją ludzkiego ruchu i zachowania. 

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.