Uśnij na laptopie

Poduszka przymocowana do pokrywy laptopa ma sprawić, że drzemka w przerwie od pracy będzie jeszcze wygodniejsza.

          Ivonne Dippmann, studentka Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Berlinie (Universität der Künste Berlin) wymyśliła swoistą „poduszkę bezpieczeństwa”, która z pewnością przyda się najbardziej zapracowanym uzytkownikom komputera. 

          Projekt Dippmann otrzymał oryginalną nazwę i-sleep. Do pokrycia laptopa przytwierdzona została lateksowa poduszka. Żeby uciąć sobie drzemkę, nie wstając przy tym zza stołu z laptopem, wystarczy zamknąć komputer i położyć na nim głowę. Laptop nie trzeba, a nawet nie powinno się wyłączać – należy go przełączyć na stan wstrzymania, poduszkę pompuje bowiem moduł chłodzenia komputera, napełniając ją zarazem ciepłym powietrzem. Ciepło w poduszce zatrzymuje lateksowa warstwa.

          Zaśnięcie ułatwia wbudowany w miękką i ciepłą poduszkę głośnik, z którego płynie odprężająca muzyka. Spis kompozycji można stworzyć samemu, jego sporządzenie można również powierzyć specjalnemu programowi. I nie trzeba się martwić, że na tak przyjemnym stanowisku pracy ze słodkiej drzemki obudzimy się dopiero wtedy, gdy inni pracownicy już dawno opuszczą biuro. Zawsze przecież można nastawić przyjemny dla ucha budzik… JSL

źródło: www.digital.udk-berlin.de