Użytkownicy iPhonów są mądrzejsi?

Android czy IOS? Użytkownicy tego oprogramowania różnią się od siebie o wiele bardziej niż sądziliśmy.

Nowe badania przeprowadzone przez firmę reklamową Chitika wskazują, że większa ilość osób z wyższym wykształceniem w poszczególnych stanach USA pokrywa się z wyższą sprzedażą iPhonów. Najwięcej użytkowników telefonów firmy Apple mieszka na Alasce (66%), w stanie Montana czy Vermont. Najmniej iPhonów sprzedaje się w Nowym Meksyku, Iowa i Delaware.

Warto zauważyć, że wyższy poziom wynagrodzenia także wpływa na sprzedaż iPhonów, ale ponieważ wyższe wykształcenie również koreluje z wyższymi dochodami, zdaniem autorów badania ten czynnik można akurat pominąć 

Te wyniki potwierdzają także wcześniej przeprowadzone badania na ten temat. Nabywcami iPhonów są zazwyczaj zamożni, biali mężczyźni, którzy zakupu dokonują zaraz po wprowadzeniu nowego modelu do sprzedaży.

W pierwszych dniach sprzedaży modelu iPhone6 i iPhone6 Plus prawie 80% kupujących w USA stanowili mężczyźni, z których ponad 60% zarabia rocznie ponad 75 tys. dolarów. 

Warto pamiętać, że wszelkie tego typu kalkulacje należy traktować z przymrużeniem oka. Nawet firma, która przeprowadziła badania podkreśla, że wyniki “nie są kompletne”.