W Las Vegas rusza CES 2014

Ekran dotykowy z antybakteryjnym srebrem, system kontroli inteligentnych telewizorów czy samochód napędzany wodorem – w Las Vegas rozpoczęły się prestiżowe targi elektroniki CES 2014!

Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia, pierwsi wystawcy zaprezentowali swoje nowości. Jedną z nich była szczoteczka do zębów połączona ze specjalną aplikacją mobilną, która informuje użytkownika, czy prawidłowo myje zęby. 

Toyota zaprezentowała z kolei najnowszy hybrydowy samochód oparty na ogniwach paliwowych. Tego typu pojazdy mają pomóc rozwiązać przyszłe problemy ekologiczne i energetyczne. Samochody napędzane są energią elektryczną powstająca w wyniku reakcji chemicznej wodoru (tankowanego do auta) i tlenu (pobieranego z otoczenia), emitując jedynie parę wodną.

Jedno tankowanie pozwoli kierowcy na przejechanie prawie 500 km, a sama czynność zajmie zaledwie 3 minuty. Ogniwo paliwowe jest w stanie zamienić nawet 83% energii wodoru w użyteczną moc – to dwa razy większa wydajność od standardowych silników spalinowych. 

Targi CES są organizowane od ponad 40 lat. Właśnie na nich po raz pierwszy światło dzienne ujrzały m.in.: pierwsze odtwarzacze video i płyt CD, płyty DVD czy telewizja HD.