Weź udział w festiwalu nauki w BayLab!

Salon popularnonaukowy BayLab zaprasza na warsztaty familijne „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki“. Zapisy rozpoczynają się 15 września.

Uczestnicy dowiedzą się, jak pracuje serce, z czego zbudowana jest krew i będą mogli doświadczyć zaskakujących złudzeń optycznych! W wydarzeniu mogą brać udział wszyscy członkowie rodzin: od 7 do 107 roku życia.

Salon multimedialny BayLab to miejsce promowania nauki, stworzone w 2012 roku przez firmę Bayer. Celem przedsięwzięcia jest uświadamianie związków nauki z codziennym życiem, zgodnie z motto firmy – „Science For A Better Life”.

– Festiwal powstał jako impreza promująca naukę, nie tylko wśród słuchaczy, ale także wśród decydentów. Nauka wymaga nakładów finansowych – im bardziej nowoczesna, tym większe są to nakłady. Nie udźwignie ich żadne państwo samodzielnie, rozwój wymaga współudziału przemysłu i instytucji prywatnych – mówi dr Zuzanna Toeplitz, Dyrektor Festiwalu Nauki.

Na profilu BayLab na Facebooku i YouTube znajdują się ciekawostki naukowe i przykłady doświadczeń, które można wykonać w domu – to inspiracja dla całej rodziny!

www.facebook.com/BaylabPolska

https://www.youtube.com/user/msmspolska