Wideo z ISS hitem internetu

Zobacz pierwsze wideo z kosmosu nakręcone dzięki aplikacji Vine!

Słońce nigdy nie zachodzi w nowym wideo nagranym przez Reida Wisemana, członka załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

ISS krąży wokół Ziemi co 92 minuty. Jej głównym zadaniem jest prowadzenie badań naukowych w warunkach mikrograwitacji, których nie da się osiągnąć na naszej planecie. Badania pozwolą m.in. na udoskonalenie metod prowadzenia upraw, lepsze poznanie działania ludzkiego organizmu, wynalezienie nowych leków. 

Reid Wiseman nakręcił pierwszy w historii filmik za pomocą aplikacji Vine, w którym pokazuje jeden pełny przelot wokół Ziemi. 92 minuty przelotu zostały skompresowane do zaledwie 6 sekund.

Aplikacja Vine pozwala użytkownikom publikować krótkie, filmiki i dzielić się nimi w internecie, na tabletach i smartfonach. Jednym ograniczeniem jest ich długość. Materiały nie mogą być dłuższe niż 6 sekund. Vine narodziło się dokładnie dwa lata temu, w czerwcu 2012 roku. Zaledwie cztery miesiące później zostało przejęte przez Twittera. Vine szybko stał się najpopularniejszą aplikacją do kręcenia i dzielenia się wideo w systemach iOS.