Wielki przelot nad Warszawą

Lotnicza niespodzianka dla mieszkańców stolicy – kilkanaście najciekawszych samolotów prezentowanych na pikniku lotniczym w Góraszce przeleci w piątek nad Warszawą.

XII Międzynarodowy Piknik Lotniczy Góraszka odbędzie się w weekend (7 i 8 czerwca 2008 r.), ale w jego przeddzień organizatorzy przygotowali niespodziankę dla mieszkańców Warszawy. 6 czerwca około godziny 17:00 nad korytem Wisły przeleci kilkanaście maszyn. Wśród nich będą legenda awiacji, brytyjski samolot Supermarine Spitfire, Zespół Akrobacyjny „Orlik” Sił Powietrznych RP, Consolidated PBY Catalina – potężna łódź latająca po raz pierwszy na polskim niebie, najlepszy samolot akrobacyjny na świecie Extra-300L z mistrzem Polski Robertem Kowalikiem za sterami oraz śmigłowce wojskowe i cywilne.
Aby zobaczyć przelot, trzeba być nad Wisłą około godziny 17:00. Początek przelotu w okolicy Mostu Siekierkowskiego, koniec na Żeraniu. unkt kulminacyjny przelotu znajdzie się na wysokości starówki. Najlepsze punkty widokowe to Most Śląsko-Dąbrowski od strony praskiej, Most Gdański po stronie praskiej i brzeg Wisły po stronie praskiej. h.k.