Wirtualna Sweetie “złapała” prawie 1000 pedofilów

Stworzony przez holenderskich naukowców awatar 10-letniej dziewczynki pomógł złapać prawie tysiąc pedofilów z całego świata.

Naukowcy wygenerowali komputerowo awatar dziewczynki z Filipin o imieniu Sweetie. Akcję przeprowadziła holenderska organizacja Terre des Hommes, działająca na rzecz obrony praw dzieci.

Jej pracownicy podszywali się pod Sweetie przez 10 tygodni na wideoczacie. W tym czasie zebrali dane prawie tysiąca osób, które składały dziewczynce seksualne propozycje. Sweetie nie proponowała niczego swoim rozmówcom, od nich otrzymała adresy, numery telefonów i zdjęcia, które zostały przekazane do ​​Interpolu.

Organizacja Terre des Hommes zwraca uwagę na gwałtowne narastanie molestowania dzieci przez internet, określanego także jako “dziecięca seksturystyka”. 

Przedstawiciele organizacji zidentyfikowali tysiąc mężczyzn, którzy chcieli zapłacić za zobaczenie Sweetie nago. Pedofile pochodzą z 71 krajów.

Cały raport stworzony przez Terre des Hommes jest dostępny na stronie: http://www.terredeshommes.org/uploads/2013/11/Webcam-child-sex-tourism-terre-des-hommes-NL-nov-2013.pdf