Wyróżnienie GrandFront dla magazynu „Focus Ekstra”!

W XIII edycji konkursu GrandFront na najlepszą prasową okładkę roku magazyn „Focus Ekstra” numer 3/2014 otrzymał wyróżnienie.

Temat przewodni wydania to Płeć-seks-gender. Okładka to elegancka kompozycja utrzymana w sensualnej atmosferze. Projekt przygotował ówczesny dyrektor artystyczny magazynu Paweł Rafa. Autor połączył monochromatyczną zmysłową fotografię z oszczędną typografią.

– Dla naszego magazynu równie ważna jak świetnej jakości teksty jest szata graficzna. W studiu „Focusa” wkładamy dużo energii w projekt makiety i okładek. Wierzymy, że po 20 latach na rynku wypracowaliśmy swój własny oryginalny styl. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasza praca jest doceniana nie tylko przez czytelników, lecz również przez branżę­ – mówi Łukasz Załuski, zastępca redaktora naczelnego magazynu „Focus”.

Rozdanie nagród odbyło się wczoraj wieczorem podczas uroczystej Gali Finałowej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Nagrodę odebrał dyrektor artystyczny Łukasz Kamieniak.

Konkurs GrandFront, to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Jest miejscem prezentacji przełomowych rozwiązań, twórczych pomysłów i profesjonalnie przygotowanych okładek gazet i czasopism.

Więcej:seks