XVII Festiwal Nauki w Warszawie

Ponad 1000 spotkań z nauką, wykłady, debaty, doświadczenia, pokazy, warsztaty czy wycieczki – od 20 do 29 września trwa 17. Festiwal Nauki w Warszawie!

SPRAWDŹ PROGRAM FESTIWALU!

Festiwal jest największą tego typu imprezą w Warszawie. W tym roku hasło przewodnie imprezy to: “brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję”. W organizację festiwalu angażuje się ponad 1000 pracowników naukowych z ponad 110 placówek z Warszawy i najbliższych okolic (wliczając w to poszczególne wydziały uczelni). 

Formy festiwalowych spotkań są bardzo różnorodne – organizowane są wykłady, debaty, doświadczenia, pokazy, warsztaty czy wycieczki. W programie znajdują się imprezy dla osób w każdym wieku, zaczynając już od trzylatków. Z myślą o najmłodszych organizowany jest np. 28 i 29 września Festiwal Nauki Młodego Człowieka. Poza tym przewidziano imprezy przeznaczone dla starszych dzieci, nastolatków czy osób po 15 roku życia.

Wstęp na wszystkie imprezy XVII Festiwalu Nauki jest wolny, ale w niektórych może brać udział ograniczona liczba widzów, więc konieczne są wcześniejsze zapisy. 

(Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl)