W apelu Philipps czytamy: „Co czwarta kobieta miała aborcję. Wiele osób sądzi, że nie zna nikogo, kto ją miał, ale #youknowme.” Aktorkę obserwuje około 367 tysięcy użytkowników Tweetera, a tam właśnie zamieściła wezwanie.

Co więcej, kobieta w swoim talk show Busy Tonight w telewizji E! opowiedziała swoją historię związaną z aborcją. - Może siedzisz sobie i myślisz, że nie znasz nikogo kto miał aborcję, a jednak znasz mnie. Ja ją miałam w wieku 15 lat – powiedziała w programie z trudem hamując łzy.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

- Miałam 19 lat, chodziłam do koledżu, brałam pigułki antykoncepcyjne. Robiłam wszystko co „powinnam” by wyciągnąć się z biedy #youknowme – pisze jedna z internautek – Wyszłam za ojca i teraz wychowujemy razem dwójkę dzieci.

- Miałam 16 lat – pisze kolejna – Zostałam zgwałcona przez szkolnego wolontariusza. Płód spowodował wewnętrzne krwawienie, do śmierci zabrakło mi 15 minut. Byłam w drugim roku nauki szkoły średniej i umierałam z powodu wyboru mężczyzny. Albo zginęłabym ja albo płód, tak czy inaczej.

Gwiazda serialu Netflixa „The Good Place”, Jameela Jamil także włączyła się do akcji opowiadając swoją historię. - To była najlepsza decyzja, jaką podjęłam w życiu. Zarówno dla mnie i dla dziecka, którego nie chciałam, nie byłam na nie gotowa emocjonalnie, psychicznie i finansowo – napisała na Tweeterze – Tak wiele dzieci skończy w domach dziecka. Tak wiele żyć zrujnowanych. To okrutne.

W stanie Alabama właśnie wprowadzono całkowity zakaz aborcji. Grupa 25 stanowych senatorów (nota bene grupa składa się w 100% z mężczyzn), którzy doprowadzili do przyjęcia wyjątkowo restrykcyjnego prawa. 22 senatorów zagłosowało przeciwko wprowadzeniu poprawki o dopuszczeniu aborcji w przypadku gwałtu oraz kazirodztwa. Ustawa w tej sprawie została podpisana przez republikańską gubernatorkę stanu - Kay Ivey.

Nowe prawo wprowadza karę do 99 lat więzienia za przeprowadzenie nielegalnego zabiegu dla lekarza oraz do 10 lat za próbę jego przeprowadzenia. W tekście uchwały można znaleźć porównanie aborcji do największych tragedii ludzkości, w tym Holokaustu.

„Ocenia się, że 6 milionów Żydów zostało zamordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych podczas drugiej wojny światowej; 3 miliony poddano egzekucji za reżimu Józefa Stalina w sowieckich gułagach; 2,5 miliona ludzi zostało zamordowanych podczas chińskiego „Wielkiego skoku naprzód” - czytamy w dokumencie zaraz obok wyliczenia, że „w wyniku aborcji od 1973 roku abortowano 50 milionów dzieci.”

Większość głosów w internetowej dyskusji potępia decyzję senatu Alabamy. Jednak pojawiają się także apele osób zadowolonych z zakazu. Przykładem jest prezenterka radiowa i telewizyjna Gina Loudon, która na tweeterze ma 163 tysiące obserwujących. - Taka DUMNA z mojej Słodkiej Alabamy (nawiązanie do piosenki „Sweet Home Alabam” zespołu Lynyrd Skynyrd – przyp. red.) - pisze na swoim profilu