Czego to człowiek nie wymyśli, żeby zmierzyć się z komputerem! Były już turnieje szachowe, wielogodzinne pojedynki w karty, rozgrywki planszowe na poziomie zaawansowanym, a nawet walka w Jeopardy!, czyli udział w odpowiedniku polskiego teleturnieju Va banque. Tym razem dziennikarze "The Australian" postanowili pokonać rywala na jego własnym boisku.

            Spośród 40 tys. par bliźniąt zarejestrowanych w Australijskim Rejestrze Bliźniąt wybrali sześć, które miały podjąć próbę zalogowania się do komputera za pomocą Technologii Intel RealSense, wykorzystującej system skanowania 78 punktów twarzy. Żadnemu z użytkowników nie udało się włamać na konto rodzeństwa, a w jednym przypadku system całkowicie zablokował opcję logowania. Jedenastoletnie siostry Isabelle i Natalie Brown były do siebie tak podobne, że obu z nich odmówiono dostępu, aby uniknąć pomyłki. Po raz kolejny komputery okazały się sprytniejsze od ludzi!

            Technologia Intel RealSense to dwie kamery, tradycyjna i działająca w podczerwieni, oraz laserowy projektor. Oprócz precyzyjnego skanowania twarzy system pozwala też na śledzenie ruchu gałek ocznych, rozpoznawanie dystansu między obiektami oraz rejestrowanie głębi. Dzięki funkcji wycinania tła możliwe jest przygotowanie trójwymiarowych skanów do druku 3D.

            Na nic wysublimowane sztuczki hakerskie i szeroko zakrojone poszukiwania sobowtórów. Era podszywania się pod innego użytkownika komputera minęła bezpowrotnie!

 

Poniżej lista zastosowań Intel RealSense:

Logowanie za pomocą twarzy (Windows Hello) - Windows Hello to rozwiązanie, które pozwala zalogować się do systemu poprzez zeskanowanie twarzy użytkownika. Dzięki wykorzystaniu kamery RealSense obraz skanowany jest w 3D, co uniemożliwia wykorzystanie fotografii do pomyślnego logowania.

Wycinanie tła w czasie rzeczywistym - Dzięki inteligentnemu oprogramowaniu kamery Intel RealSense możliwe jest usunięcie z ekranu wszystkiego poza naszą sylwetką – i zastąpienie rzeczywistego tła innym podczas wideorozmowy.

Skanowanie twarzy/FaceRig – Program umożliwiający wcielenie się w wybraną postać z katalogu avatarów służąca komunikacji i rozrywce.