Bliźnięta vs Intel RealSense 0:1

Australijczycy próbowali przechytrzyć funkcję skanowania twarzy systemu Intel RealSense, wystawiając do rywalizacji… bliźnięta!

Czego to człowiek nie wymyśli, żeby zmierzyć się z komputerem! Były już turnieje szachowe, wielogodzinne pojedynki w karty, rozgrywki planszowe na poziomie zaawansowanym, a nawet walka w Jeopardy!, czyli udział w odpowiedniku polskiego teleturnieju Va banque. Tym razem dziennikarze “The Australian” postanowili pokonać rywala na jego własnym boisku.

            Spośród 40 tys. par bliźniąt zarejestrowanych w Australijskim Rejestrze Bliźniąt wybrali sześć, które miały podjąć próbę zalogowania się do komputera za pomocą Technologii Intel RealSense, wykorzystującej system skanowania 78 punktów twarzy. Żadnemu z użytkowników nie udało się włamać na konto rodzeństwa, a w jednym przypadku system całkowicie zablokował opcję logowania. Jedenastoletnie siostry Isabelle i Natalie Brown były do siebie tak podobne, że obu z nich odmówiono dostępu, aby uniknąć pomyłki. Po raz kolejny komputery okazały się sprytniejsze od ludzi!

            Technologia Intel RealSense to dwie kamery, tradycyjna i działająca w podczerwieni, oraz laserowy projektor. Oprócz precyzyjnego skanowania twarzy system pozwala też na śledzenie ruchu gałek ocznych, rozpoznawanie dystansu między obiektami oraz rejestrowanie głębi. Dzięki funkcji wycinania tła możliwe jest przygotowanie trójwymiarowych skanów do druku 3D.

            Na nic wysublimowane sztuczki hakerskie i szeroko zakrojone poszukiwania sobowtórów. Era podszywania się pod innego użytkownika komputera minęła bezpowrotnie!

 

Poniżej lista zastosowań Intel RealSense:

Logowanie za pomocą twarzy (Windows Hello) – Windows Hello to rozwiązanie, które pozwala zalogować się do systemu poprzez zeskanowanie twarzy użytkownika. Dzięki wykorzystaniu kamery RealSense obraz skanowany jest w 3D, co uniemożliwia wykorzystanie fotografii do pomyślnego logowania.

Wycinanie tła w czasie rzeczywistym – Dzięki inteligentnemu oprogramowaniu kamery Intel RealSense możliwe jest usunięcie z ekranu wszystkiego poza naszą sylwetką – i zastąpienie rzeczywistego tła innym podczas wideorozmowy.

Skanowanie twarzy/FaceRig – Program umożliwiający wcielenie się w wybraną postać z katalogu avatarów służąca komunikacji i rozrywce.

 

 

Inne aplikacje wykorzystujące RealSense

Personify – O „Personify” można myśleć jak o udoskonalonej wersji Skype’a. Aplikacja, tak jak Skype, pozwala bowiem na przeprowadzenie wideorozmowy – tyle że na dowolnie wybranym tle.

Z Vector Touch –  Aplikacja pozwala tworzyć filmy i grafiki w czasie rzeczywistym w trzech wymiarach. Twórz nowatorskie materiały i kreuj niezwykłe wizualne przedstawienia.

 

Gry obsługujące technologię Intel RealSense

Warrior Wave – gra zręcznościowa, w której wcielamy się w Zeusa. Zadaniem greckiego boga jest sprawne przeprowadzenie wojowników przez potoki lawy oraz śmiertelne przeszkody. Do przejścia mamy aż 80 poziomów, w których wyćwiczymy zarówno swoje zdolności manualne jak i logiczne.

Space Astro Blaster – Space Astro Blaster to gra, w której wcielamy się w pilota statku kosmicznego i bierzemy udział w galaktycznej batalii kosmicznej. Wykorzystując proste gesty sterujemy statkiem oraz strzelamy do naszych przeciwników, którzy zagrażają naszej galaktyce. 

Madagascar: Move It! –  Wspólnie z królem Julianem nauczymy się wyginać śmiało ciało. Move It! to gra wykorzystująca poczucie rytmu. Naszym zadaniem jest dopasować swoje ruchy do ruchów wykonywanych przez bohatera na ekranie. Im lepiej odwzorujemy ruch, tym więcej zdobędziemy punktów.

Kangura – Aplikacja umożliwiająca komponowanie muzyki za pomocą gestów. Dostosuj tempo, wgraj swój głos i stwórz własny hit. 

 

 

 

Więcej:technologie