Chodźmy razem po zdrowie

Światowy Dzień Serca przypadający na 29 września to doskonała okazja, aby wspólnie zadbać o to, co mamy najcenniejsze – nasze zdrowie.

Z okazji Międzynarodowej Dnia Serca grupa medyczna Bupa oraz Światowa Federacja Serca, chcą zainspirować Polaków do podjęcia 8 tygodniowego wyzwania – chodzenia po zdrowie z rodzinami i przyjaciółmi. Pomóc ma w tym aplikacja „Ground Miles”.

Wspólny spacer po zdrowie

Aby każdy dzień był krokiem w stronę zdrowia, kampania „Ground Miles Challenge” zachęca Polaków do większej aktywności fizycznej. Tegoroczna edycja inspiruje do chodzenia w grupach, z przyjaciółmi, z rodziną, bo razem jest raźniej i łączy nas wspólny cel – chodzimy po zdrowie. W ramach 8-tygodniowej akcji, rozpoczynającej się podczas Światowego Dnia Serca, wszyscy użytkownicy aplikacji mogą łączyć się w grupy i podjąć między sobą wyzwanie o jak najdłuższy pokonany dystans.

Chodzić może każdy – kiedy chce i gdzie chce – po ulubionej dzielnicy, w parku, w lesie czy wzdłuż plaży, a aplikacja „Ground Miles” pozwala dodatkowo śledzić pokonany dystans, pomaga wyznaczać cele i zdobywać odznaki.

O krok bliżej do zdrowia

Chodzenie to bardzo prosta, ale przede wszystkim bezpieczna aktywność fizyczna dla osób w każdym wieku, dlatego można czerpać z niej przyjemność wspólnie z najbliższymi. Jako doskonała forma ćwiczeń aerobowych zwiększających poziom energii w organizmie, obniżających złe skutki stresu i korzystnie wpływających na sen efektywnie zmniejsza ryzyko chorób serca. Poświęcając zaledwie 150 minut tygodniowo można znacznie poprawić ogólną kondycję fizyczną oraz samopoczucie.

„Spacerowanie to dla człowieka naturalna forma ruchu. Nie wymaga szczególnej techniki, przygotowania, sprzętu czy nakładów finansowych. Spacery stanowią doskonałą formę profilaktyki chorób serca tj. nadciśnienia tętniczego czy choroby niedokrwiennej serca. Dodatkowo mają wpływ na poprawę stanu naczyń wieńcowych i sprawiają, że serce staje się bardziej wydolne, a ciśnienie krwi osiąga większą stabilność. Przy okazji dotleniamy cały organizm.” – komentuje dr hab. n. med. Marcin Grabowski, kardiolog, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

„Najważniejsze jest, aby wykształcić w sobie zdrowy nawyk i zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu wyzwania „Ground Miles Challenge” znaleźć czas na 20-30 minut ruchu dziennie. W trakcie poprzednich edycji osoby, które spacerowały w grupach czuły zdecydowanie większą mobilizację i pokonywały około czterokrotnie większy dystans niż chodząc samotnie. Warto zatem wspólnie z najbliższymi czerpać przyjemność ze spacerów, nie zapominając, że dbamy przy tym o swoje zdrowie” – dodaje dr n. med. Grzegorz Juszczyk, Dyrektor Działu Profilaktyki Korporacyjnej Grupy LUX MED.

Aplikację „Ground Miles” na smartfony i tablety można pobrać bezpłatnie z Apple AppStore lub Google Play. Więcej na http://groundmiles.bupa.com/

Więcej:sercezdrowie