Czy darmowa aplikacja może Ci pomóc w oszczędzaniu?

XXI wiek nieustannie podsuwa nam narzędzia, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Czołowe miejsca w tym wyścigu zajmują aplikacje mobilne. Któż z nas, nie korzysta na co dzień co najmniej z kilku z nich? Pomagają kontrolować wagę, uprawiać sporty, umożliwiają komunikację, czy nawet znalezienie drugiej połówki. Jak grzyby po deszczu powstają nowe, odpowiadające często na bieżące potrzeby społeczeństwa. Warto jednak przyjrzeć się narzędziom sprawdzonym, istniejącym już na rynku od dłuższego czasu. W związku z tym, że obecna sytuacja na świecie motywuje nas do większej kontroli wydatków, przyjrzymy się dziś ciekawej, w dodatku całkowicie darmowej aplikacji, która w tym momencie może okazać się niezwykle przydatna dla wielu z nas.
Czy darmowa aplikacja może Ci pomóc w oszczędzaniu?

PanParagon – to polska aplikacja mobilna, którą pobrało na swoje telefony już ponad 350 tysięcy osób w kraju i za granicą. Pierwotnie miała służyć jedynie do przechowywania paragonów. Jednak z czasem, zgodnie z sugestiami użytkowników, zaczęła rozrastać się o kolejne funkcjonalności. Obecnie jest jedną z najbardziej użytecznych i znanych aplikacji mobilnych służących nie tylko do archiwizowania dowodów zakupu, ale również kontroli wydatków, czy po prostu – oszczędzania. W jaki sposób możesz ją wykorzystać właśnie w tym celu?

1. Przechowuj paragony w jednym miejscu.

Ile razy zdarzyło Ci się nie wykorzystać gwarancji lub zrezygnować ze zwrotu produktu tylko dlatego, że zgubiłeś paragon? Ile razy dowód zakupu wyblakł tak, że nie mogłeś go w żaden sposób rozczytać? Zastanawiałeś się, ile pieniędzy przez to straciłeś? Aplikacja PanParagon raz na zawsze rozwiązuje ten problem. Po dokonaniu zakupu zrób zdjęcie paragonu przy pomocy aplikacji w swoim telefonie. Aplikacja nie tylko je przechowa, ale również sczyta dane z paragonu i automatycznie przypisze go do odpowiedniej kategorii, byś mógł w każdej chwili z łatwością go odnaleźć. Tak przechowywany paragon będzie mógł stać się podstawą zwrotu, reklamacji lub naprawy gwarancyjnej. Aplikacja przypomni Ci też o upływających terminach – wszystkie te informacje będziesz mieć zawsze pod ręką.

2. Kontroluj wydatki

To, co najciekawsze w aplikacji PanParagon, to zastosowanie technologii OCR, umożliwiającej zeskanowanie danych z dowodu zakupu i przełożenie ich na formę cyfrową. Dzięki temu system automatycznie opisze paragon na postawie umieszczonych na nim informacji, takich jak data zakupu, cena, sklep, czy kategoria produktu. Aplikacja pozwala również na tworzenie statystyk wydatków – w każdej chwili możesz sprawdzić na co wydajesz swoje pieniądze. Może się okazać, że są to wydatki wcale nie niezbędne do życia, a jednak mocno obciążające miesięczny budżet.

„Pana Paragona zainstalowałem w telefonie w sierpniu 2019 roku. Od tego czasu na bieżąco kontroluję swoje wydatki. Już po pierwszych dwóch miesiącach okazało się, ze najwięcej pieniędzy ucieka mi na samochód. No cóż, jestem gadżeciarzem i faktycznie samochód to moja pasja. Jednak taka kontrola uświadomiła mi, że czasem jednak warto się ograniczyć, bo sumy naprawdę były znaczące”. (Krzysztof W.)

3. Ubezpiecz sprzęt elektroniczny

Laptopy, telefony, kamery, aparaty fotograficzne, czy sprzęt grający to wydatki mocno obciążające budżet. Niestety są to przedmioty często narażone na kradzieże, zgubienie lub przypadkowe zniszczenie. Chyba każdy z nas przeżył „utopienie” telefonu, czy upadek laptopa… Nie warto ryzykować. W PanuParagonie ubezpieczysz  sprzęt elektroniczny na bardzo korzystnych warunkach. W dodatku zaledwie kilkoma kliknięciami. Można w ten sposób zaoszczędzić nie tylko sporo nerwów i pieniędzy.

4. Korzystaj z promocji przez cały rok.

W wielu sklepach, promocje nie ograniczają się tylko do sezonowych wyprzedaży. Szukanie okazji cenowych może być jednak czasochłonne i mocno absorbujące. PanParagon znacznie ułatwia to zadanie. W aplikacji są dostępne „Kupony” oraz „Gazetki”. Znajdziesz tam dziesiątki sklepów oferujących setki produktów w cenach znacznie niższych niż standardowa oferta. Nie przepłacaj! To tylko kilka kliknięć, a faktycznie będziesz w  stanie zaoszczędzić znaczące sumy.

Niezależnie od tego, czy masz względną swobodę finansową, czy musisz zaciskać pasa, dla wszystkich nadszedł czas wzmożonej troski o domowe budżety. Warto korzystać ze sprawdzonych narzędzi, szczególnie tych darmowych. PanParagon świetnie wpisuje się dzisiejsze potrzeby. Wypróbuj i podziel się swoimi wrażeniami w komentarzach!