Niedawno pisałem na łamach "Focusa", że nowe technologie budzą coraz większy niepokój psychologów i psychiatrów. Uzależnienie od gier wideo ma stać się pełnoprawną jednostką chorobową, podobnie zaczyna być traktowane nadmierne korzystanie z mediów społecznościowych i smartfonów. Co gorsza, jest też wiele dowodów na to, że nowe technologie specjalnie są tak projektowane, by nieustannie przyciągać uwagę użytkowników.

Czy naprawdę tak jest? I jak można się przed tym bronić? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Sabrina Staniewska, badaczka, innowatorka społeczna, projektantka z Greenhat Innovation oraz Szymon Szymczyk, konsultant ds. komunikacji specjalizujący się w branży nowych technologii, autor bloga edgerunner.pl i współtwórca podcastu Otwieracz.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o internetowej pornografii, zagrożeniach dla dzieci i młodzieży, postprawdzie i nauce racjonalnego myślenia.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 17 marca o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!