To historia, która z pewnością stanie się tematem kasowego filmu i wielu książek. Gdy Anna Sorokin znalazła się w areszcie Nowym Jorku podobno już zastanawiała się nad tym która z hollywoodzkich gwiazd ją zagra. Droga Anny do aresztu, sądu i wreszcie więzienia była dosłownie usłana różami. Przejdzie do historii jako kobieta, która oszukała Amerykę.
 

Szara myszka staje się gwiazdą
 

W szkole podstawowej miała opinię cichej szarej myszki. Gdy miała 16 lat jej rodzice przenieśli się z Rosji do Kolonii. Jako dość zahukana uczennica miała mieć kłopoty z nauką języka niemieckiego. Po ukończeniu szkoły Anna Sorokin przez chwilę próbuje studiować sztukę w Londynie, wraca jednak do Niemiec. Tam zaczyna pracę jak stażystka w dziale public relations, a kolejny krok w karierze to przeprowadzka do Francji i staż w czasopiśmie modowym. To czas gdy rodzi się nowa Anna.
 

Posługująca się do tej pory nazwiskiem Sorokin kobieta zaczyna tworzyć nową tożsamość. Przedstawia się nowym nazwiskiem Delvey i przekonywała wszystkich nowych znajomych, że jest dziedziczką fortuny niemieckiego rodu. W jej opowieściach, które potem będą przytaczać oszukani przyjaciele, jej ojciec jest magnatem finansowym, multimilionerem, dyplomatą, właścicielem firmy produkującej panele słoneczne – warianty życiorysu zmieniały się szybko.
 

Fot. AP/Associated Press/East News
 

Za pomocą sprawnego działania w mediach społecznościowych (dobre zdjęcia w markowych ubraniach, w modnych miejscach) szybko stworzyła wokół siebie atmosferę gwiazdy. Uwierzyło w nią kilka osób, które zostało jej przyjaciółmi. Pochodzili z nowojorskich bogatszych sfer, znaleźli się tam dziennikarze poczytnych magazynów o modzie, fotografowie, znana trenerka personalna.
 

„Kłamstwo za kłamstwem”
 

Najlepsze hotele, prywatne samoloty, helikoptery, styliści, trenerka osobista – to tylko część luksusów, którymi Anna mogła się cieszyć przez krótki czas swojego zmyślonego celebryctwa. Za posiłki w najbardziej ekskluzywnych restauracjach płaciła kartami kredytowymi, rozdawała tysiącdolarowe napiwki w gotówce.