Materac sprężynowy a hybrydowy – jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy nimi?

Sen spełnia w naszym życiu zaskakująco wiele zadań – to najskuteczniejsza metoda relaksu i szansa na poprawę kondycji psychicznej oraz fizycznej. Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej temu zjawisku i zadbać, by nocny odpoczynek przebiegał jak najlepiej.

Dobry materac to podstawa skutecznego snu

To coś, na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Sen jest fundamentem zdrowego trybu życia i poprawnego przebiegu wielu procesów w organizmie, a materac jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o jakości snu. Działanie odpowiednio dobranego materaca pozwala na zachowanie wymaganego poziomu higieny i komfortu w trakcie nocnego odpoczynku. Wszystkie z tych kwestii mają ogromne przełożenie na nasze funkcjonowanie za dnia.

Im lepszej jakości jest nasz sen, tym lepiej radzimy sobie z codziennymi wyzwaniami. Ten niezwykle ważny proces reguluje nasze samopoczucie, gospodarkę hormonalną, regenerację mięśniową, a nawet pamięć. Stoi za nim szereg bardzo skomplikowanych zjawisk biologicznych – wciąż nie poznaliśmy szczegółów działania całego tego mechanizmu, lecz specjaliści z różnych dziedzin nieustannie pracują nad odkrywaniem tajemnic snu.

W obliczu nowych odkryć powstają coraz bardziej zaawansowane materace, które jeszcze lepiej radzą sobie ze wspieraniem nas w trakcie snu. Musimy jednak pamiętać, że materac wbrew pozorom nie jest prostą konstrukcją. To skomplikowany system, który został stworzony tak, by stanowić idealną podstawę dla wypoczynku i wspierać nas podczas snu w każdy możliwy sposób.

Widzimy to między innymi na przykładzie współczesnych materacy piankowych, które są znacznie bardziej rozwinięte niż rozwiązania sprzed trzydziestu, a nawet dwudziestu lat. Spory wkład w rozwój nowych rozwiązań mają firmy takie jak Hilding Anders i działające w jej obrębie laboratorium SleepLab.

Dziś jednak przyjrzymy się bliżej konstrukcjom hybrydowym, porównując do najpopularniejszego wariantu – materacy sprężynowych. Również na tym polu obecnie dostępne produkty wywracają do góry nogami dotychczasowe koncepcje i wnoszą jeszcze wyższy standard tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe.

Materace sprężynowe a hybrydowe – oto największe różnice

Materace sprężynowe są z nami od wielu lat. To modele, które potrafią wytrzymać przez nawet piętnaście lat bez żadnych odkształceń. Od długiego czasu są najpopularniejszym wyborem, jednak po części wynika to z wieloletniego niedoboru alternatyw. Dziś jednak mamy do dyspozycji więcej opcji, dzięki czemu możemy skupić się na bardziej kompleksowych, spersonalizowanych rozwiązaniach, które będą idealnie dopasowane do naszego ciała. W przypadku materacy hybrydowych musimy jednak liczyć się z wyższą ceną. To produkty premium – bezkompromisowe, znakomicie wykonane, dopracowane w każdym detalu.

Jak możemy domyślić się po nazwie, konstrukcja materacy sprężynowych opiera się na systemie sprężyn. Mogą to być rozwiązania takie jak bardzo skuteczny multipocket, jednak często niestety mamy do czynienia ze słabymi, podatnymi na odkształcenia sprężynami – szczególnie w przypadku produktów od niesprawdzonych dostawców. Ryzyko słabej konstrukcji możemy łatwo wyeliminować, decydując się na skorzystanie z oferty renomowanych producentów – takich jak na przykład szwedzka firma Hilding Anders.

Materac hybrydowy łączy w sobie sprężyny i pianki elastyczne, pozwalając na osiągnięcie wyższego poziomu komfortu. Tego typu konstrukcja może być w prosty sposób dostosowana do naszych potrzeb. Składa się ona z pewnego rodzaju modułów, które możemy układać w różny sposób, aby osiągnąć najlepszy efekt dla naszego kręgosłupa. Materace sprężynowe są mniej elastyczne, ale za to oferują nam dostęp do komfortowego snu w stosunkowo niskiej cenie. To rozwiązania dosyć popularne, przez co w ich sektorze panuje większa konkurencja. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że materace hybrydowe przeważnie oferują znacznie lepsze parametry względem higieny użytkowania i mikroklimatu. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów sprzyja innowacjom na tym polu – przeważnie materace łączące sprężyny z piankami znakomicie radzą sobie z bakteriami, grzybami i wilgocią. Świetnym przykładem tego typu konstrukcji jest model Hilding Electro, który oferuje zarówno zalety materaca sprężynowego, jak i piankowego.

Jak z kolei wyglądają podobieństwa między tymi dwoma rozwiązaniami?

Poszczególne materace przeważnie oferują zbliżone długości okresów gwarancyjnych – przynajmniej w przypadku topowych propozycji. Charakteryzuje je także dość wysoki poziom twardości, zazwyczaj na poziomie H3 lub H4. Materace hybrydowe też mogą korzystać z różnych systemów sprężyn – to też coś, co niewątpliwie je łączy. Różnic jest jednak naprawdę wiele, a cały temat jest dość skomplikowany.

Zapraszamy do odwiedzenia strony sprezynowe-materace.pl, na której można poznać wszystkie szczegóły na temat materacy sprężynowych. Zawarte informacje pozwolą na jeszcze skuteczniejsze dobranie typu i modelu do potrzeb każdego użytkownika – to prawdziwa skarbnica wiedzy. Warto także zapoznać się z artykułem http://sprezynowe-materace.pl/2020/08/06/co-wyroznia-materac-hybrydowy-charakterystyka-materacy-hybrydowych-do-lozka/, który pomoże w doborze materaca hybrydowego i poznaniu specyfikacji konkretnych modeli.

Jak powstają materace hybrydowe? Kto jest odpowiedzialny za ich produkcję?

Materace hybrydowe na polskim rynku pochodzą od różnych producentów – zdecydowanie warto zwrócić tutaj uwagę na najbardziej renomowane firmy, takie jak grupa Hilding. W jej skład wchodzą także inne marki, takie jak Curem – ponadto szwedzki producent dostarcza rozwiązania dla SleepMed, marki przygotowującej materace medyczne. Ścisła współpraca pomaga na udostępnienie dopracowanej oferty skierowanej do różnych odbiorców. Opracowywanie niezwykle skutecznych rozwiązań skupia się wokół wspólnej misji – zapewnieniu każdemu najlepszego snu.

Hilding Anders to znany na całym świecie producent, który udziela się na każdej półce cenowej. Wśród propozycji szwedzkiej firmy znajdziemy materace piankowe, lateksowe, sprężynowe, hybrydowe, nawierzchniowe i wiele innych. Szeroka oferta przekłada się na liczne współprace podkreślające rolę tego producenta – z rozwiązań Hilding Anders korzystają firmy takie jak Ikea, Natura, Agata Meble i inne.

Marka Sleepmed, której produkty powstają przy wsparciu Hilding, od lat jest liderem pod względem rozwiązań medycznych. Materace sprzedawane pod tym szyldem pomagają setkom chorych. To konstrukcje przygotowane w sposób taki, by znakomicie radziły sobie ze wspieraniem osób mających problemy z kręgosłupem, skarżących się na przewlekłe bóle i przewlekle chorych. Modele Sleepmed pomogły wstać z łóżka niejednej osobie po ciężkich przejściach. Z kolei marka Curem to materace, które skierowane są na rynek premium – to absolutnie najwyższa półka pod względem jakości.

Współpraca tych marek daje niezwykłe efekty. Laboratoria SleepLab pracują nad kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które łączą w sobie dbałość o szczegóły w wielu obszarach ludzkiego ciała. Badania na temat fizjologii, anatomii, psychologii i neurologii pozwalają na tworzenie najlepszych materacy. Wyjątkowe podejście i zaangażowanie do pracy nie tylko inżynierów, ale przede wszystkim naukowców, sprawia, że Hilding Anders, Curem i Sleepmed są w stanie tak skutecznie zapewniać całemu światu zdrowy sen.