Nowe technologie w naukach humanistycznych i społecznych [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o tym, jakie badania można prowadzić z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości i biometrii.
Nowe technologie w naukach humanistycznych i społecznych [AUDYCJA]

Kiedy mówimy o nowych technologiach w laboratoriach badawczych, najczęściej kojarzymy to z inżynierią czy naukami ścisłymi. Przykładem może być wykorzystanie rzeczywistości wirtualnej (VR) w medycynie, o czym niedawno pisaliśmy na łamach “Focusa”. Jednak humaniści też coraz częściej sięgają po innowacyjne rozwiązania. Dzięki elektronice i analizie danych są w stanie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej zbadać zachowanie człowieka i zrozumieć stojące za nim motywy.

Do czego wykorzystuje się VR i biometrię w naukach humanistycznych i ścisłych? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: dr Justyna Jasiewicz i dr hab. Tomasz Gackowski z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej, neuromarketingu, czytelnictwie mobilnym i kompetencjach cyfrowych.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 21 października o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!