Prestiżowe nagrody podróżnicze Travelery obchodzą w tym roku 10 lat! Przez ten czas wyróżniliśmy wielu wyjątkowych ludzi, którzy dokonali niesamowitych rzeczy w dziedzinie bardzo mi bliskiej - podróży, eksploracji i w nauce. W tym roku nie może być inaczej. Z grona nominowanych w 5 kategoriach, laureatów wybierze nasze jury. Przyznamy nagrody za Wyczyn Roku, Społeczną Inicjatywę Roku, Naukowe Osiągnięcie Roku, Podróżniczą Książkę Roku i za Podróżnika online. Kategorię - Podróż Roku, zostawiamy do rozstrzygnięcia Czytelnikom. Dla każdego, kto weźmie udział w głosowaniu, przewidzieliśmy cenne nagrody, dlatego gorąco zachęcam do oddawania głosów, a już 19 maja poznamy zwycięzców – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Traveler.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na naszą stronę internetową www.travelery.national-geographic.pl, oddać głos w aplikacji, wybrać nagrodę oraz odpowiedzieć krótko na pytanie „Dlaczego ta podróż powinna wygrać?”. Głosowanie trwa od 19 lutego do 19 kwietnia 2016 roku. Do wygrania są:

– 1 x Jeep Renegade zatankowany na tydzień,

– 8 x voucher na bilet lotniczy LOT o wartości 1000 PLN na bilety lotnicze na trasy w ramach siatki połączeń PLL LOT,

– 10 x roczna prenumerata National Geographic Traveler,

– 20% zniżki na krótkoterminowe i roczne ubezpieczenia podróży ERV dla każdego głosującego.

 

Travelery w pozostałych kategoriach wskaże Kapituła konkursu, w której zasiadają: – Martyna Wojciechowska – redaktor naczelna Travelera,

Agnieszka Franus – zastępczyni redaktor naczelnej Travelera,

oraz laureaci nagrody Grand Prix w poprzednich latach:

Elżbieta Dzikowska – podróżniczka,

Krzysztof Wielicki – himalaista,

Marek Kamiński – polarnik,

Janina Ochojska – szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej,

Aleksander Wolszczan – astronom,

Tomasz Tomaszewski – fotograf,

Aleksander Doba – kajakarz.

Będzie również przyznana nagroda specjalna. To grant w wysokości 10 tys. zł, który firma Orange ufunduje jednemu z nominowanych. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w czerwcowym numerze Travelera, który ukaże się na rynku 20 maja 2016 roku.

PARTNERZY:

Orange od lat dba o komunikacyjne potrzeby turystów, oferując korzystne plany taryfowe z wbudowanymi pakietami minut na rozmowy w Unii Europejskiej i pakietami danych do łączenia się z internetem. Teraz, wyjeżdżając za granicę, możemy mieć pewność, że najlepszą ofertę wybieramy od Orange. W abonamencie za 89,99 zł z telefonem lub za 59,99 zł bez telefonu otrzymujemy co miesiąc aż 400 minut na rozmowy przychodzące i wychodzące na terenie Unii Europejskiej, do tego pakiet 100 MB również w Unii oraz pakiet 100 minut na połączenia międzynarodowe. Dzięki temu każdy podróżnik szybko odkryje, że koszty roamingu praktycznie go nie dotyczą. Czy pisze bloga z wyprawy, czy sprawdza daną trasę, już nie musi się obawiać, że po powrocie przyjdzie mu się zmierzyć z wysokim rachunkiem za swoją pasję podróżowania.

Marka Jeep wyznacza  trendy w segmencie aut terenowych. W swoim portfolio ma doskonałe modele: Jeep Grand Cherokee, Jeep Cherokee, Jeep Renegade, Jeep Compass oraz Jeep Wrangler.

Europäische Reiseversicherung AG (ERV AG) jest wiodącym ubezpieczycielem, specjalizującym się w ubezpieczeniach podróży. Firma o ponad 100-letniej tradycji, reprezentowana jest w przeszło 21 krajach na całym świecie. Na polskim rynku działa od ponad 11 lat i współpracuje z czołowymi polskimi touroperatorami i biurami podróży. Co roku ubezpieczamy podróże 2 milionów Polaków!

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich spółek, która od 60 lat działa nieprzerwanie na rynku gier liczbowych i loterii pieniężnych. Jesteśmy firmą innowacyjną, kreatywną, ale także odpowiedzialną społecznie, która stale się rozwija, by wyprzedzać potrzeby rynku i klientów, dbając jednocześnie o pełne bezpieczeństwo oferowanych produktów. Cieszy nas to, że dzięki Totalizatorowi Sportowemu rzesze Polaków mogły i nadal mogą cieszyć się z wygranych, setki, jeśli nie tysiące, mogły zrealizować nawet najśmielsze marzenia, a miliony uczestniczyły w wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych, które mogły zostać zrealizowane dzięki funduszom przekazywanym przez spółkę.

Wszystkie kategorie wraz z opisami nominowanych znajdują się na kolejnych stronach.