Prezentownik: gwiazdkowe inspiracje na podarunki dla rodziców i dziadków

“Niczego nie potrzebuję”, “wszystko mam”, “zostaw dla siebie” – kto nigdy nie usłyszał tego od rodziców i dziadków, pytając ich o wymarzony prezent pod choinkę, ten nie zna prawdziwych trudów życia w rodzinie.

To, że niemal zawsze stawiają opór, nie oznacza jednak, że powinniśmy im ulec – najstarsi członkowie rodziny zasługują na wszystko, co nalepsze. I tak, jak w dzieciństwie wręczaliśmy im naszyjniki zrobione z makaronu, czy popielniczki z modeliny, tak i w dorosłym życiu możemy wnieść do ich życia jeszcze więcej radości, prezentując im coś, co uprzyjemni im codzienne funkcjonowanie, a na co nierzadko szkoda im pieniędzy. Zobaczcie, co pod choinkę poleca dla rodziców i dziadków nasza redakcja!

Ciśnieniomierz

Z ciśnieniem nie ma żartów, zwłaszcza w tak stresujących czasach, w jakich żyjemy. Dobry ciśnieniomierz powinien być podstawowym elementem wyposażenia w każdym domu, ale realia są nieco inne – wiele osób w wieku emerytalnym ma ograniczony budżet, więc w ich domach często można spotkać starodawne i niedokładne urządzenia do pomiaru ciśnienia.

Jeśli wiesz, że Twoi rodzice lub dziadkowie jeszcze nie posiadają takowego sprzętu, albo ten, którego używają, pamięta czasy Gierka – nie wahaj się i kup im nowoczesny model z funkcją informowania o arytmii i migotaniu przedsionków oraz nieprawidłowym założeniu mankietu. Niektóre z nowszych modeli oferują również możliwość połączenia z dedykowanymi aplikacjami na smartfony za pomocą technologii Bluetooth, a więc i Ty, i Twoi seniorzy będziecie spokojniejsi, wiedząc, że zdrowie ich serc jest pod kontrolą.

Odkurzacz 3w1

Im człowiek jest starszy, tym szybciej się męczy, więc w pewnym wieku tak proste czynności, jak odkurzanie czy mycie podłóg mogą wydawać się niemałym wyzwaniem. I choćby nie wiadomo, ile werwy mają w sobie nasi kochani seniorzy, zawsze lepiej, by spożytkowali ją na coś innego, niż obowiązki, czyż nie? Zwłaszcza że w domach wielu rodziców i dziadków często można spotkać stare i ciężkie odkurzacze, które zamieniają sprzątanie w istny trening siłowy. 

Gwiazdka to zatem idealna okazja, by podarować im odkurzacz, który ułatwi utrzymanie domu w czystości – najlepiej taki, który poza standardową funkcją odkurzania posiada również opcję mycia podłóg, a także idealny do sprzątania kanap, zakamarków i aut mały odkurzacz ręczny. Bardzo przyjaznym w użytkowaniu odkurzaczem jest model PHILIPS AQUA 8000 od Philips, który mieści wspomniane trzy funkcje w smukłej, bezprzewodowej i bardzo łatwej do operowania sylwetce, a jego największym atutem jest możliwość odkurzania i mycia podłogi w tym samym czasie. To nie koniec zalet – technologie w postaci podświetlenia LED, specjalnej nakładki 360° i możliwość pracy w ultramocnym trybie Turbo nawet przez 28 minut to połączenie, z którym nie mają szans nawet najmniejsze zanieczyszczenia, a funkcja mycia podłóg skutecznie czyści podłogi bez konieczności używania detergentów. 

Ekspres do kawy

Młody, stary, czy jeszcze starszy – nie znamy nikogo, kto nie ucieszyłby się z nowego sprzętu do parzenia kawy. Oczywiście pod warunkiem, że trafisz z prezentem w jego kawowe preferencje, bo tych jest tyle, ile kawoszy stąpa po ziemi. 

To, jaki ekspres podarujesz swoim rodzicom czy dziadkom, powinno w pierwszej kolejności zależeć od tego, jak bardzo technologicznie są oni zaawansowani. Jeśli nie czują się pewnie w świecie skomplikowanych urządzeń, musisz wybrać automat jak najprostszy w obsłudze i utrzymaniu w czystości. Żeby mieć pewność, że nie pominiesz żadnej ważnej funkcji, polecamy Ci nasz przewodnik: Jak wybrać ekspres do kawy? Liczy się kilka rzeczy. Do dzieła!
Mata do masażu

Plecy naszych rodziców i dziadków dźwigały w swoim życiu dużo, począwszy od nas samych, na ciężkich torbach z zakupami kończąc. Nie ma się co oszukiwać – w mniejszym lub większym stopniu na pewno odbiło się to na zdrowiu ich kręgosłupów i jesteśmy zdania, że warto im to wynagrodzić. I chociaż mówią, że nic nie potrzebują, dobra mata zdrowotna pod plecy może odmienić ich życie. Jeszcze do niedawna do wyboru były jedynie maty elektryczne, które rozprawiają się ze spiętymi mięśniami za pomocą głębokiego masażu i/lub rozgrzewania ciała, jednak od kilku lat hitem są naturalne maty z drobnymi plastikowymi kolcami, które pobudzają procesy naprawcze w tkankach kręgosłupa, niwelując stany zapalne i przynosząc ulgę w bólu oraz uczucie dogłębnego rozluźnienia pleców, karku i szyi w zaledwie kilkanaście minut.

Wyciskarka wolnoobrotowa

Warzywa i owoce to najlepsza prewencja przed chorobami – zawierają cenne substancje, których zadaniem jest zbudowanie w organizmie solidnej zapory, przez którą nie przebiją się prawie żadne wirusy i są szczególnie ważne w jadłospisie starszych dorosłych, u których witaminy i minerały wchłaniają się nieco gorzej. 

Najlepszą bombą witaminową świeżo wyciskane metodą wolnoobrotową soki warzywno-owocowe, co pozwala im zachować 100 procent cudownych prozdrowotnych składników natury. Wybierając model dla swoich seniorów, upewnij się jest łatwy w obsłudze i jeszcze łatwiejszy w utrzymaniu w czystości – wszak chcesz ułatwić im życie, nie utudnić.

Oczyszczacz powietrza 

Czasy są, jakie są – kiedy zeszłej zimy naszym największym wrogiem był wszechobecny smog, nikt nie spodziewał się, że kilka miesięcy później pojawi się jeszcze większe wyzwanie. Mimo że obecnie najbardziej nośnym tematem w mediach jest pandemia koronawirusa, nie oznacza to, że smog zniknął. Nadal tu jest i nadal jest bardzo niebezpieczny dla seniorów – badania Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego mówią, że smog zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zawału, niedokrwiennego udaru mózgu i raka, przyspiesza procesy starzenia się mózgu, a nawet może spowodować chorobę Alzheimera. By lepiej zabezpieczyć rodziców lub dziadków przed zanieczyszczonym powietrzem, warto więc wyposażyć ich w dobry oczyszczacz powietrza, który nie będzie wymagał od nich zbyt dużo pracy, automatycznie dostosowując tryb pracy do poziomu zanieczyszczeń w powietrzu.