Rusza nowy Konkurs fotograficzny „Po stronie natury”

Słońce, woda, piękno polskich gór i lasów. Pokaż nam piękne polskie krajobrazy. Do 22 kwietnia br. czekamy na zgłoszenia do konkursu fotograficznego „Po Stronie Natury”, organizowanego przez National Geographic Polska i Żywiec Zdrój.

„Byłam już na niejednym krańcu świata i zawsze podczas tych podróży towarzyszyła mi jedna myśl – świat jest naprawdę fascynujący! Konkurs fotograficzny “Po Stronie Natury” ma zachęcić do obserwacji i eksploracji piękna Polski”. wyjaśnia Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska.

,,W ramach programu Po Stronie Natury, od 8 lat konsekwentnie przekonujemy Polaków, że warto dbać o środowisko naturalne i pokazujemy proste sposoby na to, jak każdy z nas w codziennym życiu może robić coś wartościowego dla przyrody. Konkurs ,,Po Stronie Natury” to doskonała okazja, aby docenić piękno polskich krajobrazów i zwrócić uwagę na to jak ważne jest troska o naturę.” – mówi Michał Schilbach z Żywiec Zdrój, jeden z jurorów konkursu.

Wszyscy miłośnicy fotografii mogą nadsyłać swoje prace do 22 kwietnia br. za pośrednictwem strony www.postronienatury.national-geographic.pl Zdjęcia zgłoszone do konkursu będą oceniane przez Jury, w którego skład wchodzą:

– Martyna Wojciechowska – dziennikarka i podróżniczka, redaktor naczelna magazynu National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler,

– Marcin Dobas, ratownik GOPR, płetwonurek. Specjalizuje się głównie w zdjęciach podróżniczych, krajobrazowych i przyrodniczych

– Michał Schilbach, Starszy Kierownik Marki, Żywiec Zdrój SA, od kilkunastu lat zawodowo związany z marketingiem. Krakowianin, zakochany w polskich górach.

Nagrodami w konkursie „Po stronie natury” oprócz publikacji zdjęć na łamach National Geographic Polska, są:

1 miejsce
Aparat Fotograficzny Fujifilm X-T1 z obiektywem Fujinon XF18-135mm

2 miejsce
NO LIMITS by ITAKA  – Fotowyprawa do Maroko.

Wyróżnienia
10 kompletów książek National Geographic:  Marcin Dobas, Fotowyprawy, czyli 9 opowieści  oraz Marcin Kydryński, Lizbona. Muzyka moich ulic.

Każdy uczestnik może przesłać do 15 fotografii. Każde zdjęcie musi posiadać: tytuł, opis, miejsce jego zrobienia oraz rok, w którym zostało wykonane. Szczegółowe informacje o sposobie zgłaszania zdjęć znajdują się w regulaminie konkursu, który dostępny jest na stronie www.postronienatury.national-geographic.pl Głównym Partnerem konkursu  jest Żywiec  Zdrój.

Konkurs fotograficzny „Po stronie natury” jest elementem programu, w ramach którego Żywiec Zdrój już od 2009 roku wspólnie z partnerami podejmuje działania na rzecz środowiska naturalnego i edukuje, jak dbać o otaczającą nas przyrodę. Celem Konkursu jest zwiększenie zainteresowania tematyką troski o naturę. Konkurs ma również poszerzyć świadomość społeczną na temat programu  „Po stronie natury”.