Co się stanie, jeśli ktoś weźmie viagrę, choć jej nie potrzebuje?
Viagra (cytrat sildenafilu) jest lekiem na receptę, zapisywanym męźczyznom z dysfunkcją erekcji (z tym zaburzeniem boryka się ok. 13% mężczyzn). Dwie grupy badawcze we Włoszech sprawdziły efekt działania tego leku na młodych ludziach, którzy takich zaburzeń nie mają. Badania wykazały, że nie nastąpiła u nich żadna zmiana jakości erekcji, nie zmienił się tez popęd płciowy, ani ejakulacja. Jedyną konsekwencją było skrócenie tzw. czasu latencji, czyli okresu rozdzielającego ejakulację od następnej erekcji.
Krew miesiączkowa jest brudna?
Pochodzi z maleńkich pęknięć na ścianie macicy i jest czysta. Dopiero wydostając się na zewnątrz pochwą i pozostając na podpasce, wchodzi w kontakt z powietrzem, psuje się i nabiera przykrego zapachu. Usuwa go higiena i częste zmiany podpasek.
Miesiączka oczyszcza?
Choćby krwawienia były bardzo obfite, nie usuną z organizmu ani toksyn, ani tym bardziej większych zanieczyszczeń.
W te dni nie wolno się kąpać?
Lekarze zalecają jedynie, by nie kąpać się w zimnej wodzie, gdyż może to spowodować bóle w podbrzuszu spowodowane podrażnieniem dróg rodnych. Należy też unikać kąpieli zbyt gorących, ponieważ mogą zwiększyć obfitość krwawienia i doprowadzić do krwotoku.
Nie należy obcinać paznokci, ani piec ciasta podczas okresu?
To zwykłe przesądy, tak samo jak zakaz mycia włosów.
Utrata krwi osłabia?
Oprócz przypadków patologicznych, ilość krwi traconej podczas okresu nie przekracza objętości jednej szklanki i jest szybko uzupełniana.
Nie wolno kochać się, gdy ma się okres?
Nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych. Co więcej, niektóre kobiety czują się podczas okresu bardziej podniecone. Należy jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej higieny.
Jak duża może być pochwa?
Rekordowa należała najprawdopodobniej do Kanadyjki Anny Swan (1846-1888), chorej na gigantomanię. Miała 2,34 metra i – jako dziwoląg – występowała na jarmarkach, gdzie poznała Martina Batesa, również akromegalika. Wzięli ślub, zrezygnowali z pracy w show biznesie i osiedlili się na farmie w Ohio, gdzie wybudowali olbrzymi dom z ogromnymi meblami, robionymi na miarę.
Ich pierwsze dziecko było wcześniakiem i wkrótce zmarło (ważyło 9 kg i miało 70 cm długości). Drugie ważyło 12 kg i mierzyło 85 cm i też zmarło po porodzie, a jego odlew gipsowy można oglądać w muzeum w Cleveland. Na podstawie średnicy jego główki oceniono rozwarcie pochwy Anny na 15 cm.
Bardzo rzadko zdarzają się kobiety, które nie mają pochwy lub wykształciły dwie, co objawia się istnieniem dwóch kanałów rodnych z jednym wejściem, jednej pochwy z dwoma wejściami, lub na wykształceniu się całkowicie odrębnych dwóch układów narządów płciowych.
Czy na całym świecie ludzie się onanizują?
Masturbacja to najpopularniejszy typ aktywności seksualnej. Seksuolodzy podają, że onanizuje się ok. 96% mężczyzn i co najmniej 63% kobiet, choć niektórzy twierdzą, że co najmniej raz w życiu zdarza się wszystkim. W kulturze judeochrześcijańskiej onanizm (mylnie nazwany od imienia biblijnego Onana, który zgrzeszył stosunkiem przerywanym) jest źle widziany, ponieważ nie ma na celu prokreacji tylko przyjemność. Antropologowie wymieniają kilkadziesiąt kultur, głównie w Afryce i Polinezji, gdzie jest masturbacja jest powszechnie akceptowana (w niektórych plemionach chłopcy onanizują się podczas rytuałów inicjacyjnych). Masturbacja występuje też u zwierząt. Naukowcy przyłapali na niej m.in. małpy wielu gatunków i słonie.
Czy pochwa jest pełna bakterii?
Nie bardziej, niż inne zagłębienia ciała. Na jej ściankach znajduje się naturalna flora bakteryjna, chroniąca ją przed groźnymi grzybami. Niekótre bakterie, jak Lactobacillus, są niezbędne dla zdrowia, gdyż produkują kwas mlekowy – substancję utrzymującą w niej stały, kwasowy odczyn. Takie środowisko zabezpiecza przed obecnością niepożądanych grzybów i bakterii.
Dlaczego Wenus patronuje miłości?
Wenus wraz z synem Amorem (w mitologii greckiej Afrodyta i Eros) należą do najbardziej znanych bóstw antycznych. Początkowo rzymska Wenus i grecka Afrodyta były czczone jako boginie płodności, potem starożytni obwołali je boginiami miłości i piękności. Według Hezjoda Afrodyta powstała z piany morskiej, ale szczegóły jej narodzin są mało romantyczne. Żądny władzy Kronos, syn Nieba (Uranosa) i Ziemi (Gai) za namową matki odciął ojcu genitalia. Z kropel krwi, które spadły do morza, utworzyła się piana, a z niej narodziła się Afrodyta. W wersji Homera, Afrodyta była córką Zeusa i Dione, powabną pięknością ze szczególnym darem uwodzenia. Była żoną kulawego boga ognia Wulkana (Hefajstosa), ale romansowała z pięknym młodzieńcem Adonisem i z bogiem wojny Marsem (Aresem), z którym spłodziła Amora, chłopca ze złotymi skrzydłami uzbrojonego w łuk miłości.