Co się stanie, jeśli ktoś weźmie viagrę, choć jej nie potrzebuje?

Viagra (cytrat sildenafilu) jest lekiem na receptę, zapisywanym męźczyznom z dysfunkcją erekcji (z tym zaburzeniem boryka się ok. 13% mężczyzn). Dwie grupy badawcze we Włoszech sprawdziły efekt działania tego leku na młodych ludziach, którzy takich zaburzeń nie mają. Badania wykazały, że nie nastąpiła u nich żadna zmiana jakości erekcji, nie zmienił się tez popęd płciowy, ani ejakulacja. Jedyną konsekwencją było skrócenie tzw. czasu latencji, czyli okresu rozdzielającego ejakulację od następnej erekcji.

Krew miesiączkowa jest brudna?

Pochodzi z maleńkich pęknięć na ścianie macicy i jest czysta. Dopiero wydostając się na zewnątrz pochwą i pozostając na podpasce, wchodzi w kontakt z powietrzem, psuje się i nabiera przykrego zapachu. Usuwa go higiena i częste zmiany podpasek.

Miesiączka oczyszcza?

Choćby krwawienia były bardzo obfite, nie usuną z organizmu ani toksyn, ani tym bardziej większych zanieczyszczeń.

W te dni nie wolno się kąpać?

Lekarze zalecają jedynie, by nie kąpać się w zimnej wodzie, gdyż może to spowodować bóle w podbrzuszu spowodowane podrażnieniem dróg rodnych. Należy też unikać kąpieli zbyt gorących, ponieważ mogą zwiększyć obfitość krwawienia i doprowadzić do krwotoku.

Nie należy obcinać paznokci, ani piec ciasta podczas okresu?

To zwykłe przesądy, tak samo jak zakaz mycia włosów.

Utrata krwi osłabia?

Oprócz przypadków patologicznych, ilość krwi traconej podczas okresu nie przekracza objętości jednej szklanki i jest szybko uzupełniana.