Dosłownie - bo chodzi o dobrostan łap psich i kocich. Rynek smakołyków, zabawek i innych produktów dla zwierzaków (a właściwie dla ich właścicieli) jest ogromny i wciąż się rozwija, co i rusz dostajemy do rąk elektroniczne gadżety, które pod naszą nieobecność mają zwierzaka nakarmić, wybawić, a nawet przetłumaczyć jego komunikaty na nasz język (japoński elektroniczny tłumacz do psiego szczekania, tak oni naprawdę to zrobili!). Szwedzki meblowy gigant pochwalił się właśnie swoimi pomysłami dla właścicieli psów i kotów.

Dla psów można znaleźć kilka rodzajów legowisk, smycze, obroże, szczotki, zabawki, a nawet transporter. Podobnie szeroki asortyment wprowadzono dla kotów, tutaj dochodzą także specjalne zamknięte legowiska (każdy kociarz wie co znaczy dla jego ulubionego futrzaka możliwość schowania się przed światem w ulubionej kryjówce). Projektanci przygotowali nawet kanapę, która przypomina designem "ludzkie" meble IKEI, która stworzona została na wymiar zwierzęcego użytkownika. 

Zobacz zdjęcia!

IKEA to firma chwaląca się w corocznych raportach zaangażowaniem w ekologię, promocję odnawialnych źródeł energii oraz wspieraniem kampanii społecznych. Miejmy nadzieję, że przy okazji nowych produktów znajdzie się w tej działalności także miejsce i środki na promocje przygarniania porzuconych zwierzaków i czekających w schroniskach na nowy dom, nie ważne czy z meblami z katalogu, czy zwykłą kanapą.

Więcej znajdziesz tutaj.