[WIDEO] 5 sposobów, w jakie iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo zmienia zasady gry

Dawno nie mieliśmy tak okazałego skoku technologicznego w dziedzinie robotów sprzątających. Trendy pojawiają się niemal z miesiąca na miesiąc i producenci niejednokrotnie zaskakują swoimi nowinkami technologicznymi. Najczęściej zmierzają one do najdroższych urządzeń. Inaczej sprawę rozwiązano w przypadku robota sprzątającego iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo, który jest rozwiązaniem znacznie korzystniej wycenionym, a jednocześnie implementuje innowacyjny system DustCompactor™. A to tylko jedna z pięciu rzeczy, które czynią ten sprzęt ciekawym.
[WIDEO] 5 sposobów, w jakie iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo zmienia zasady gry

Sprawdź ofertę na roboty iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo

Rok 2025 będzie dla wielu przełomowy. W coraz większej ilości domów znajduje się miejsce na miejsce na robota sprzątającego, choć z pewnością nie każdy może pozwolić sobie na drogi sprzęt. Do tego nie każdy marzy o tym, by w salonie postawić dużego robota ze stacją dokującą przypominającą rozmiarem mebel. Tym producenci z reguły się nie przejmują, a powinni – gdyby było to na ich liście rozterek, być może świat tych urządzeń wyglądałby inaczej. Być może potrzeba do tego wieloletniego doświadczenia pracy, jakie ma iRobot – firma założona w 1990 roku.

35 lat temu sprzątało się zupełnie inaczej niż dzisiaj, ale nie oznacza to, że wiedza z przeszłości nie ma znaczenia. Robot sprzątający może być oznaką statusu i wystroju mieszkania, ale wcale nie musi. Dla tych, którym marzy się nowoczesne urządzenie, które nie przypomina na każdym kroku, że jest nowoczesne, iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo może być ciekawym wyborem. W jego nazwie kryje się jednak dość niepozorna technologia, która zmienia korzystanie z robota.

System DustCompactor™ to coś, czego nie spotkasz w innych robotach sprzątających

Wyobraź sobie prasę hydrauliczną, gniotącą wszystko, co wpadnie w jej zasięg i zmniejszającą przestrzeń niezbędną do przechowania kolejnych elementów. W ten sposób można w największym skrócie opisać system DustCompactor™, nową technologię, która w tej formie nie pojawiła się jeszcze w robotach sprzątających. W iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo znajdziemy robotyczne ramię, którego zadaniem jest ściskanie brudu i eliminowanie przestrzeni między nim. Służy to nie tylko łatwiejszemu wysypywaniu tego brudu z pojemnika.

Czytaj też: Koniec oczekiwania na rewolucję. iRobot wprowadza nową generację robotów Roomba

Efektem takiego rozwiązania jest zupełnie inny wygląd stacji dokującej dla robota. Jest ona bardzo kompaktowa i w zasadzie to przypomina kształtem robota sprzątającego. Tak, chodzi o to, że iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo jednocześnie sprząta i jednocześnie stanowi stację dokującą przechowującą brud. Bez dodatkowych worków może on mieścić w sobie zabrudzenia zgromadzone nawet przez 60 dni, a więc czas porównywalny do wypełnienia worka na brud w dużych stacjach dokujących części konkurencji.

Jak na swoją klasę cenową, iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo oferuje sporo nowości

DustCompactor™ niewątpliwie należy do ciekawych i nietuzinkowych nowości. Jednocześnie iRobot dopilnował, by jego rozwiązanie nie tylko wyróżniało się niecodziennym rozwiązaniem, ale by codzienne sprzątanie stało się wygodniejsze.

Jednym z przejawów takiego podejścia jest postawienie na większą moc ssącą. Wszyscy dobrze wiemy, że wjazd robotów sprzątających na dywany nie zawsze oznacza, że z tych dywanów zostanie zebrany brud. Potrzeba do tego większego wessania się urządzenia w strukturę dywanu. A sam dywan wcale nie musi tak łatwo tej mocy ulec. Potrzeba zatem precyzyjnej szczotki w połączeniu z dużą mocą. W przypadku iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo postawiono na moc 7000 Pa, znacznie więcej niż w poprzednich generacjach urządzeń o podobnej wycenie.

irobot roomba 205 dustcompactor combo
iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo z niewielką stacją ładującą

Czytaj też: Porządek w domu kluczem do porządnego życia? Z iRobot łatwiej przejąć kontrolę nad domem

Aby to doświadczenie było kompletne, postawiono na większy akumulator, który pozwala na dłuższą pracę na jednym ładowaniu. Większą kontrolę nad sprzątaniem uzyskujemy także dzięki nowej aplikacji mobilnej Roomba Home, dostępnej na smartfonach z iOS oraz Androidem. W przypadku tego rozwiązania producent postawił na lżejszy, przyjemniejszy dla oka interfejs oraz funkcje dopasowane do regularności sprzątania czy specyfiki pomieszczeń. To wszystko możecie zobaczyć w wideo pokazującym pełne oblicze iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo.

Sprawdź ceny rozwiązań od iRobot:

iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo - biały
iRobot Roomba 205 DustCompactor Combo - czarny
Lokowanie produktu: iRobot