Zabójczy Pan Kanapka. Mężczyzna zatruwał jedzenie współpracownikom

Policja w Niemczech prowadzi śledztwo w sprawie 56-latka, którego oskarża się o zabicie 21 osób. Wszystkie zabił tak samo – zatruwając ich jedzenie w pracy.
Zabójczy Pan Kanapka. Mężczyzna zatruwał jedzenie współpracownikom

Mężczyzna został sfilmowany przez monitoring, gdy otwierał pudełko z obiadem kolegi z pracy i umieszczał coś w jego kanapce. Substancję o konsystencji proszku przechowywał w małej buteleczce, którą podczas zatrzymania zabezpieczyła policja. Wszystko działo się w miasteczku Schloss Holte-Stukenbrock.

Właściciel „zaminowanej” kanapki zauważył tajemniczy proszek i zawiadomił o sprawie szefostwo, które skierowało sprawę na policję. 

Po zbadaniu w laboratorium proszek okazał się silnie toksyczny octan ołowiu. Jego dawka na kanapce wystarczyła, by silnie uszkodzić wnętrzności zjadającego.  

Zatrzymany mężczyzna, którego personaliów policja nie zdradza, został aresztowany i postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. W jego mieszkaniu w Bielefeld prowadzący kontrolę strażacy znaleźli rtęć, kadm oraz ołów. Policja w raporcie donosi, że mężczyzna „od dawna produkował toksyczne substancje, w tym związki metali ciężkich”. 

To jednak nie koniec. Śledztwo zostało rozszerzone, gdy na światło dzienne wyszły podobne przypadki w poprzednich latach. Teraz policja wraca do zgonów, które miały miejsce w tej samej firmie od 2000 roku. Chodzi konkretnie o 21 osób, które zmarły przed emeryturą. Przyczyna zawsze była podobna: skutki zatrucia metalami ciężkimi. 

Jak na razie policja donosi o braku jakiegokolwiek motywu u podejrzanego. 

Źródło: CNN