Znamy zwycięzców Turystycznych Mistrzostw Blogerów 2020!

Oto najlepsi polscy podróżnicy roku! Polska Organizacja Turystyczna, wraz z redakcją National Geographic, po raz kolejny wyłoniła zwycięzców Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Wszystkim przyświecał jeden cel: pokazać nieodkryte miejsca w Polsce, naszą niezwykłą historię i fantastyczną przyrodę. Ale zwycięzcy pokazali coś jeszcze: niesamowitych ludzi spotkanych na swoich szlakach.
Znamy zwycięzców Turystycznych Mistrzostw Blogerów 2020!

Nie było łatwo wybrać tych najlepszych, bo wszyscy uczestnicy pokazali nam niesamowite miejsca. Ostatecznie jednak jury wybrało trójkę najlepszych blogerów tego roku. Oto oni:

3 miejsce zajął blog podróżewnaturze.pl, który zaprezentował urocze województwo podlaskie. Dla Ani i Michała, autorów tych inspirujących opowieści, miejsca to nie tylko jeziora, wulkany, trasy widokowe, szlaki trekkingowe i malownicze plaże, ale przede wszystkim ludzie, którzy tam żyją i tworzą obraz regionów. Podczas tegorocznych Turystycznych Mistrzostw Blogerów w ujmujący sposób pokazywali bohaterów opisywanego regionu. Zabrali nas na polski Wschód, w krainę tajemniczą i niezadeptaną, gdzie spotyka się wiele kultur i religii. Czuliśmy ukojenie od samej lektury. 

2 miejsce zajął Bartek Dziwak, który na swoim blogu bartekwpodrozy.pl opisał województwo dolnośląskie. Pokazał jesienne szlaki Gór Sowich i ukryte w nich tajemnicze, podziemne korytarze. Zabrał czytelników w niesamowitą i naprawdę zaskakującą podróż. Bartek kocha wędrówki i wie, że jeżdżąc po świecie potrzebujemy praktycznej wiedzy. Dzieli się autorskimi przewodnikami i wskazówkami dla osób samodzielnie planujących podróże. Pomaga spakować się na konkretny kierunek, i radzi, kiedy jechać daleko, a kiedy blisko. Pisze też co wędrowiec chętnie dostanie pod choinkę. On w tym roku dostanie piękny prezent w postaci srebrnego medalu mistrzostw.

I najlepsi z najlepszych. 1 miejsce… W tegorocznych Turystycznych Mistrzostwach Blogerów zwyciężyło województwo podkarpackie opisane przez autorów bloga rudeiczarne.pl! Miłość w drodze i droga w miłości – można opisać Karolinę i Piotrka. I tę miłość znaleźli w ich podkarpackiej opowieści zarówno czytelnicy, jak i jurorzy. Bo autorzy ci potrafią pisać o miejscach w taki sposób, że ożywa historia. W każdym wersie czuje się miłość do wędrówek i empatię do ludzi. Kiedy Karolina i Piotr ruszyli w rodzinne Podkarpacie, zabrali nas w bajkową podróż. Opisali Bieszczady, zarówno tamtejsze piękne połoniny i szczyty, jak i ich burzliwą historię. To właśnie tu żyli ze sobą przed laty Rusini, Polacy, Bojkowie, Łemkowie i Żydzi. W zgodzie i wzajemnym szacunku.

„Bieszczady były wielowyznaniowe, wielonarodowe, tolerancyjne. Obok siebie stawiano cerkiew i synagogę i nie było w tym nic dziwnego. Wspaniałe czasy i wartości, za którymi dzisiaj tak tęskno, szczególnie patrząc na opuszczone wioski w Bieszczadach…”. Tak Karolina i Piotr malowali przed naszymi oczami Podkarpacie. Poruszali nas i intrygowali. Opowiadali z czułością nasuwającą skojarzenia z prozą naszej noblistki, Olgi Tokarczuk. Jurorzy docenili zarówno bogactwo treści jak i piękny język, pełny wartości i człowieczeństwa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom mistrzostw oraz czytelnikom za tę fantastyczną jesienną przygodę, jaką przeżyliśmy razem i… do zobaczenia za rok!
Relacje ze wszystkich podróży znajdują się na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel