1 ogólnopolskie badanie kobiecych fochów

Przez 3 miesiące redakcja Sagio.pl badała kobiece fochy, przeprowadzono setki rozmów z dziesiątkami kobiet, także tymi, które występują w filmach portalu Sagio.pl. Oto co udało się dowiedzieć na temat kobiecych fochów

1.    Jak często „strzelasz” focha?   

 Kobiety przyznają się do regularnego fochowania. Podają, iż jest to najefektywniejszy sposób zwrócenia na siebie uwagi mężczyzny oraz manipulowania nim. Większość pytanych kobiet potwierdza z radością, że sprawia im to przyjemność, nie widząc w tym złego.

„Foch to rzecz naturalna dla każdej kobiety, dlaczego miałabym się tego wstydzić?” Anita (28), prawnik. 

2.    Do czego używasz focha?

Foch jest zawsze reakcją na pewne męskie zachowanie bądź zachowanie jakie kobieta uważa za pożądane w danej chwili. Popularny foch jest więc:

niezawodnym sposobem na uzyskie czegoś na czym kobiecie aktualnie zależy, skutecznym narzędziem aby uniknąć robienia czegoś na co aktualnie kobieta nie ma ochoty,„najlepszym wyjściem jeśli szukasz świętego spokoju” Karolina (25), tłumacz, dobry w wprowadzaniu faceta w poczucie winy – tak dla zabawy aby zaczął o nas zabiegać,normalnym nieodłącznym elementem składowym każdej kobiety – trzeba to zaakceptować.

3.    Rodzaje Focha

Badane kobiety wyodrębniły 3 rodzaje fochów, które najłatwiej sklasyfikować jako: 

Krótki foch: Nastawiony na odwrócenie uwagi faceta od naprawdę istotnej w danej chwili rzeczy, lub własnego błędu popełnionego przed chwilą.Długotrwały foch: Jako bezpośrednia reakcja na męskie ”złe„ zachowanie. Ma na celu dać mu nauczkę oraz wymusić soczyste przeprosimy najlepiej zakończone jakimś bardziej lub mniej drobnym prezentem. Nijaki: Nie określony w czasie foch „strzelony” tak z braku pomysłu lub z nudy, aby zobaczyć czy  jeszcze mu na mnie zależy.

4.    Najczęstsze powody fochowania

Jego złe zachowanie wobec mnie,Bez powodu,Moje złe samopoczucie,Jego kumple,Jego mama,Setki niezidentyfikowanych przyczyn.

5.    Jak sobie radzić z kobiecym fochem

Panie biorące udział w badaniu stworzyły listę sposobów radzenia sobie z fochem, jednak jednogłośnie przyznały, iż tak naprawdę nie ma uniwersalnego, skutecznego w każdej sytuacji sposobu. Każda kobieta jest bowiem inna, a każdy foch zupełnie wyjątkowy i niepowtarzalny:  

szybko przeprosić i przyznać się do winy,kupić prezent,dać kwiaty i zabrać na spacer/do kina,przeczekać,nie zwracać uwagi.

Uniwersalna rada
Bardzo dokładnie dobieraj słowa jeśli kierujesz je do sfochowanej kobiety, nigdy nie wiesz które z nich spowoduje eksplozję i nieodwracalnego w skutkach mega focha powodującego zesłanie na kanapę na co najmniej tydzień.

Najlepsze męskie reakcje na focha jakie słyszałam:

„Ooo, Kasia ma focha? Kasiu słyszysz mnie? Kasiu? Niestety straciliśmy łączność z Kasią, nie wiadomo kiedy zostanie odzyskana…” „Nareszcie foch, w końcu umowie się na piwko z kumplami”  „Szkoda, że znowu fochujesz bo mam bilety na tę romantyczną komedie, którą chciałaś zobaczyć” „Ujrzeć minę mojej sfochowanej żony z rana– bezcenne”