Mógłby otrzymać 4 miliony dolarów w stypendiach. 18-latek przyjęty na 27 topowych uczelni wyższych

18-letni Jonathan Walker z Panama City na Florydzie został wstępnie przyjęty do 27 szkół wyższych w Stanach Zjednoczonych. Łączna kwota stypendiów, jakie mógłby uzyskać z tego tytułu robi wrażenie.
Mógłby otrzymać 4 miliony dolarów w stypendiach. 18-latek przyjęty na 27 topowych uczelni wyższych

Tajemnica sukcesu nastolatka? Poza wybitnym intelektem sporą rolę odegrał również program matury międzynarodowej, w ramach którego można ukończyć dwuletni kurs składający się z języka podstawowego, drugiego języka, sztuki, nauk matematycznych, doświadczalnych oraz społecznych.

Program matury międzynarodowej jedną z tajemnic sukcesu 

Łącznie jego podania na studia zostały zaakceptowane przez 27 szkół wyższych. I to nie byle jakich, bo jak wynika z wypowiedzi Walkera, składał dokumenty głównie do uniwersytetów o najlepszej reputacji. W rozmowie z CBS Miami/CNN ujawnił, iż chce pomagać ludziom, ponieważ zawsze uwielbiał tworzyć technologie, które mogą wspierać tych, którzy tego potrzebują. Już teraz prowadzi prace nad urządzeniem zakładanym na nadgarstek wspomagającym osoby głuchonieme i niewidome. Dzięki takiemu rozwiązaniu będą one mogły skuteczniej komunikować się z ludźmi.

Wśród wcześniejszych wynalazków autorstwa Walkera warto też wymienić urządzenie, które przypomina o przyjmowaniu leków na receptę. Jeśli chodzi o plany na przyszłość, to nastolatek chciałby zajmować się inżynierią. Co ciekawe, jego miłość do nauki rozkwitła dzięki rodzicom, którzy podarowali mu zestaw małego chemika. Później pojawiło się zainteresowanie inżynierią i tworzeniem urządzeń. Głównym celem ma być dla niego pomaganie społeczeństwu. Szczególnie tym, którzy w największym stopniu potrzebują wsparcia.

Topowe uczelnie wśród wyborów Walkera 

Wśród uczelni, które zaakceptowały podania Walkera znajdują się czołowe placówki naukowe, takie jak MIT i uniwersytety Yale, Stanforda, Johna Hopkinsa czy Harvarda. Co ciekawe, zdolności inżynieryjne oraz zamiłowanie do nauki to nie jedyne talenty, jakimi cechuje się uczeń Rutherford Senior High. Zajmuje się on również graniem w piłkę, więc niewykluczone, że – zamiast na ceremonii rozdania nagród Nobla – zobaczymy go kiedyś na przykład na gali przyznania Złotej Piłki.