5 gadżetów w sam raz na wakacje

Za chwilę pierwszy dzień lata, czas wyjazdów i urlopów w kraju i za granicą. Jakie gadżety będą tegorocznymi hitami i zrobią furorę na plaży i deptaku? Sprawdź to!

Selfie stick

Tak zwany Selfie stick robi furorę wśród turystów. Wystarczy przymocować telefon na końcu uchwytu, klik i gotowe! Mamy pamiątkę z wakacji. Z jednej strony to moda, z drugiej kwestia wygody. Do tej pory chcąc zrobić sobie zdjęcie z wycieczki musieliśmy prosić kogoś o zrobienie zdjęcia i uśmiechając się szeroko do obiektywu z tyłu głowy mieliśmy tylko jedną myśl: „oby tylko nie zwiał z moim nowym aparatem…”.

Niewiele osób wie, że monopody, jak właściwie nazywają się selfie sticki, są dostępne także do klasycznych aparatów czy kamer. Dzięki nim, wideo z wakacji nabiera niesamowitego charakteru.

Deska do pływania

Sporty wodne cieszą się coraz większą popularnością. Flyboard, wakeboard, skimboard… jest w czym wybierać. Co z tego, jeśli można z nich korzystać tylko w określonych miejscach? Deski do skimboardu raczej nie zabierzemy ze sobą na wakacje, jeśli niej jedziemy własnym, przystosowanym do tego środkiem transportu.

Rozwiązaniem problemu może deska dmuchana, np. być Fanatic SUP 2015 Fly Air. Jej wnętrze wypełnia konstrukcja, składająca się z cienkich karbonowych włosków, które po napompowaniu powietrzem, usztywniają się sprawiając, że deska staję się sztywna i stabilna. Po spuszczeniu powietrza deska jest dość kompaktowa, dzięki czemu można ją spakować do większej walizki, lub umieścić w bagażniku każdego auta.

Z dmuchanej deski można korzystać na wodzie stojącej, ale też na falach. Można na niej pływać wiosłując, w pozycji stojącej lub siedzącej. W zależności od rozmiaru może na niej pływać jedna lub w więcej osób.

Czytnik e-booków

Są wśród nas i tacy, którzy wybierając się na wakacje bardziej od sportów wodnych i innej aktywności ruchowej cenią sobie spokój, ciszę i relaks przy dobrej książce. Tradycyjne książki zajmują dość dużo miejsca, więc często ciężko je zapakować do jednej walizki.

Rozwiązanie?! Najwyższa pora zaprzyjaźnić się z elektronicznym czytnikiem. Najlepiej wybrać taki, który nie odbija promieni słonecznych. Będzie to naprawdę cenne, gdy przyjdzie nam czytać na plaży w pełnym słońcu. 

Smartwatch

W ostatnich latach Polacy coraz częściej stawiają na aktywny tryb życia. O ile zimą w większości ograniczamy się do siłowni i treningów w domowym zaciszu, o tyle ciepłe dni mobilizują nas do pełnego korzystania z letnich aktywności. W czasie wakacyjnych podróży lub podczas uprawiania sportu, czasem trudno odebrać nam telefon, czy odczytać wiadomość. W tym pomoże nam smartwatch. W niektórych modelach znajdziemy wbudowany mikrofon i głośnik, przez co urządzenia można używać jako zestawu głośnomówiącego. W smartwatchu można też  krokomierz, który świetnie sprawdzi się np. podczas biegania.

Smartfon Dual Sim

Ile razy podczas wyjazdu za granicę irytowało cię to, że w okolicy ani śladu Wi-Fi, a ty nie możesz korzystać z internetu z powodu wysokich kosztów transferowych? Jeśli masz w planach zakup nowego smartfona, warto pomyśleć o takim, który posiada funkcję Dual Sim umożliwiającą korzystanie z dwóch kart SIM. Dzięki temu, będąc w obcym kraju, możesz wsadzić do telefonu lokalną kartę pre-paid i cieszyć się z dostępu do internetu i tańszych połączeń nawet na plaży.