8-latek najlepiej opłacanym youtuberem. W rok zarobił 20 mln funtów

19,8 mln funtów w ciągu roku, czyli niemal 100 mln złotych, zarobił 8-letni Ryan Kaji. Chłopiec z Teksasu został youtuberem już w wieku trzech lat. Na swoim kanale – Ryan’s World – zajmuje się prezentowaniem zabawek.

Zestawienie najlepiej zarabiających youtuberów opublikował amerykański Forbes. Pod uwagę wzięto roczne zarobki poszczególnych influencerów, jakie udało im się osiągnąć do czerwca 2019 roku.

Ryan zajął pierwsze miejsce na liście już drugi rok z rzędu. Przy czym rok do roku zwiększył swoje dochody o blisko 3 mln funtów.

Zaczynał od prostych filmików, na których prezentował zabawki. Obecnie poszerzył zakres działań. Przeprowadza proste eksperymenty naukowe, uczy codziennych obowiązków. W filmikach występują też jego rodzice. Kanał ma 22 mln subskrybentów.

YouTube już dawno przestał być dla niego jedynym źródłem utrzymania. Jak podaje Forbes, Ryan wypuścił własną linię zabawek i ubrań. Podpisał też umowę z amerykańską siecią telewizyjną Hulu oraz prowadzi własny program na kanale Nickelodeon.

Na drugim miejscu zestawienia znalazła się grupa Dude Perfect. To pięciu przyjaciół, którzy wykonują skomplikowane akrobacje i biją rekordy Guinessa. W ciągu roku zarobili 76 mln złotych. Zgromadzili 47 mln fanów.

Trzecią lokatę znowu zajęło dziecko. To Anastasia Radzinskaya z Rosji. Na kanale 5-latki można znaleźć kilkuminutowe nagrania z jej zabaw z tatą. Taka forma najwidoczniej przypadła do gustu młodym widzom, bo kanał Like Nastya Vlog ma aż 42 mln subskrybentów. W ciągu roku zarobiła 69 mln złotych.

Całą pierwszą dziesiątkę najlepiej zarabiających youtuberów możecie znaleźć na stronie forbes.com.