Kupujesz na Allegro? Sprawdź nowy rodzaj taniej przesyłki, z której będziesz mógł skorzystać

Na platformie sprzedażowej Allegro znajdziemy naprawdę dużo opcji dostawy, a wkrótce dojdzie do nich jeszcze jedna i to dużo tańsza. Jednak jak to zwykle bywa, jest tutaj kilka rzeczy, o których należy pamiętać, wybierając taką opcję.
Kupujesz na Allegro? Sprawdź nowy rodzaj taniej przesyłki, z której będziesz mógł skorzystać

Kolejna opcja dostawy na Allegro

Użytkownicy Allegro mają do wyboru wiele opcji dostawy, z czego największą popularnością cieszą się zapewne Paczkomaty. Nie dość, że jest to najwygodniejsza forma przesyłki, to jeszcze osoby mające wykupione Allegro Smart!, korzystają z niej za darmo przy zakupach powyżej 40 lub 45 złotych. Nie wiem, jak wy, ale ja – o ile jest to możliwe – często specjalnie szukam oferty o kilka złotych droższej lub domawiam jakiś dodatkowy produkt u sprzedawcy, by osiągnąć wymagany prób i nie płacić za wysyłkę. Problem zaczyna się w sytuacji, gdy upatrzymy sobie tylko jeden, dość tani przedmiot i nie chcemy nic więcej. Wówczas przesyłka wychodzi dość drogo, bo ceny zaczynają się zwykle od 8 zł.

Allegro, we współpracy z Pocztą Polską, postanowiło i tutaj znaleźć rozwiązanie. Dlatego na platformie pojawi się kolejny rodzaj przesyłki – Mini Przesyłka za 3,99 złotych. Będzie to paczka dostarczana właśnie przez Pocztę Polską, i jak już sama nazwa wskazuje, będzie obowiązywać tylko przy małych zamówieniach.

To odpowiedź na potrzeby klientów biznesowych i indywidualnych, którzy nadają drobne przesyłki i oczekują bardzo konkurencyjnej ceny oraz możliwości wygodnego sposobu wysyłki i odbioru tłumaczy Poczta Polska.

Jakie więc będą jej maksymalne wymiary? Zgodnie z informacją – taka Mini Przesyłka może mieć maksymalnie 32,5x23x2 cm i wagę nie większą niż 500 gramów. Poczta Polska oferuje już co prawda przesyłki listowe w podobnych cenach – nierejestrowana ekonomiczna w formacie S (230x160x20 mm; waga do 500 gramów) kosztuje 3,90 zł, a w formacie M (325x230x20 mm, masa do 1 kg) 4,60 zł – ale w obu tych przypadkach nie mamy możliwości śledzenia statusu dostawy. Jest to możliwe dopiero przy listach poleconych, jednak one są z kolei droższe. Mini Przesyłkę natomiast bez problemu będzie można śledzić, co jest jej ogromnym plusem.

Allegro Mini Przesyłki można nadawać wyłącznie przez narzędzie Wysyłam z Allegro lub poprzez integrację zewnętrznych narzędzi z API Wysyłam z Allegro, a następnie przekazać w placówkach pocztowych, wcześniej naklejając na nie samodzielnie wygenerowaną i wydrukowaną etykietę. Adresaci odbiorą swoje przesyłki, w dogodnym dla siebie czasie, ze swoich skrzynek pocztowych – wyjaśnia Poczta Polska.

Oznacza to, że Mini Przesyłka nie będzie dostarczana pod nasze drzwi, a do skrzynek pocztowych. Jej wymiary są tak przewidziane, by bez problemu mieściła się w otworze, więc raczej nie powinniśmy, zamiast niej znaleźć awizo, choć akurat w przypadku Poczty Polskiej wszystko jest możliwe. Warto na koniec jeszcze wspomnieć, że posiadacze Allegro Smart! będą mogli skorzystać z Mini Przesyłki za darmo, ale… dopiero przy zakupach za co najmniej 65 złotych, bo z jakiegoś powodu traktowana jest ona jako przesyłka kurierska. Trochę to bezsensowne, bo przy tej kwocie można bez problemu skorzystać z Paczkomatów albo normalnego kuriera, który dostarczy paczkę prosto do naszych rąk.