Amazfit Active trafił do Polski. Ile zapłacimy za ten smartwatch?

Przed kilkoma dniami Amazfit wprowadził do swojej oferty dwa nowe modele – Active i Active Edge. O ile ten drugi jeszcze czeka na swoją premierę w Polsce, o tyle pierwszy już trafił do naszego kraju. Jego cena przyjemniej zaskakuje, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, jak wiele ten smartwatch ma do zaoferowania.
Amazfit Active trafił do Polski. Ile zapłacimy za ten smartwatch?

Ostatnio sztuczna inteligencja i funkcje przez nią napędzane znajdziemy w coraz większej liczbie urządzeń i smartwatche nie są tu wyjątkiem. Amazfit postanowił wzbogacić w ten sposób model Active, a więc najnowszy inteligentny zegarek w swojej ofercie.

Stylowy, minimalistyczny i wzbogacony o funkcje sztucznej inteligencji – oto Amazfit Active

Urządzenie wyposażono w 1,75-calowy prostokątny ekran AMOLED, który pokrywa aż 73% frontu. Pokryto go specjalną powłoką chroniącą przed odciskami palców, natomiast cała konstrukcja (odporna na wodę do 5ATM) wykonana została ze stopu aluminium (w wariancie czarnym i różowym) lub ze stali nierdzewnej (wersja pudrowa, do której dodano też pasek z wegańskiej skóry). Do dyspozycji użytkownika producent oddał bogatą bibliotekę z ponad 80 tarczami, ale też możliwość tworzenia i ustawiania na ekranie zegarka własnych zdjęć lub autorskich projektów. Dzięki temu urządzenie można personalizować pod swój gust. Amazfit Active cechuje się też wydajnością i długim czasem pracy na jednym ładowaniu, bo ten przy normalnym użytkowaniu powinien wynosić 14 dni, natomiast w trybie oszczędzania baterii – nawet miesiąc. Użytkownik może też korzystać z precyzyjnego GPS, 120 dyscyplin sportowych, może importować do zegarka pliki z trasami, a dane treningowe może przesyłać za pośrednictwem aplikacji Zepp do zewnętrznych platform: Apple Health, Adidas Runtastic, Google Fit, komoot, Relive i Strava.

Strona wizualna nie jest jedyną rzeczą, co ten smartwatch ma do zaoferowania, w końcu przede wszystkim liczą się jego funkcje. Tych mamy całkiem sporo, zarówno pod względem monitorowania kondycji, jak i zdrowia, a także takiego typowego, codziennego użytkowania. Zegarek, po sparowaniu z telefonem, umożliwia rozmowy telefoniczne, obsługuje asystenta głosowego Alexa, a w trybie 24/7 monitoruje ważne dla zdrowia parametry m.in. tętno, poziom stresu, jakość snu czy saturację krwi. Nie brakuje też rozwiązań wspierających kondycję fizyczną i proces regeneracji. Autorskie narzędzie Zepp Aura, dostępne w płatnej subskrypcji i z poziomu aplikacji Zepp, odczytuje za pośrednictwem zegarka dane biometryczne i w oparciu o te dane dostosowuje w czasie rzeczywistym dźwięki, tak aby zasypianie lub zrelaksowanie się nawet w ciągu dnia było prostsze i efektywniejsze.

Za monitorowanie kondycji fizycznej i psychicznej odpowiada natomiast technologia Readiness, po raz pierwszy zastosowana w serii Balance. W Amazfit Active tworzy ona i przedstawia w aplikacji Zepp kompleksowy raport, który przedstawia poziom wypoczynku w stustopniowej skali. Poziom ten obliczany jest w oparciu o m.in. tętno, stres, jakość snu oraz aktywność fizyczną z poprzedniego dnia.  Dzięki temu mamy większą świadomość stanu swojego organizmu, ale też psychiki, co pozwala na bardziej kompleksowe dbanie o siebie.

Właśnie te dwie wspomniane funkcje wykorzystują w swoich obliczeniach sztuczną inteligencję, ale na tym nie koniec. Dla osób aktywnych Amazfit ma coś jeszcze:

  • Zepp Coach – personalnego trenera fitness i trenera biegania. W zależności od tego, co chcemy osiągnąć, przygotowuje on indywidualne plany treningowe, aktualizowane co tydzień. Komunikacja z tym trenerem SI może przebiegać przez specjalny chatbot, wykorzystujący technologię Large Language Model (LLM). Dzięki temu rozmowa może być prowadzona w języku użytkownika w płynny i naturalny sposób. Chatbot nie jest jednak funkcją darmową i dostęp do niej możliwy jest tylko w ramach płatnej subskrypcji Zepp Fitness Membership.
  • Peak Beats – na tych algorytmach bazują obliczenia przedstawiane w raportach dotyczących efektów treningów pod względem wysiłku aerobowego i anaerobowego, poziomu zmęczenia i przeciążenia, a także czasu potrzebnego do pełnej regeneracji.

Amazfit Active – cena w Polsce

Smartwatch kupimy już w naszym kraju i jest on dostępny zarówno na oficjalnej stronie producenta w serwisie Amazon, na amazfitpolska.pl oraz u wybranych partnerów handlowych. Za wersje czarną i różową (Midnight Black oraz Petal Pink) zapłacimy 579 złotych, natomiast wariant pudrowy o nazwie Lavender Purple kosztuje 669 złotych.