Amazon znów się pospieszył. Tym razem ujawnił specyfikację Galaxy Watch 7

Już na początku lipca odbędzie się długo wyczekiwane wydarzenie Galaxy Unpacked, podczas którego premierę zaliczy sporo nowości. Wśród nich znajdzie się też zegarek Galaxy Watch 7, a jego specyfikacja właśnie została potwierdzona przez Amazona.
Amazon znów się pospieszył. Tym razem ujawnił specyfikację Galaxy Watch 7

Galaxy Watch 7 zdradza swoje tajemnice

Choć producenci sprzętów wolą przed premierą nie zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących przygotowywanych przez nich nowości, te i tak do nas docierają za sprawą przecieków i doniesień. Bywa też tak, że któryś ze sprzedawców się pospieszy i opublikuje stronę danego urządzenia przed jego debiutem i chociaż takie ogłoszenia zwykle znikają równie szybko, jak się pojawiają, w internecie nic nie ginie. Tak właśnie stało się w przypadku nadchodzącego Galaxy Watch 7, który przypadkowo znalazł się na stronie kanadyjskiego Amazona. Co ujawnia nam ogłoszenie?

Czytaj też: Pojawiają się pierwsze rendery Galaxy Tab S10 Ultra. Na wielkie zmiany nie ma co liczyć

PassionateGeekz i Android Authority wypatrzyli na stronie kanadyjskiego Amazona ofertę nowego smartwatcha Samsunga. Co prawda na zdjęciach mamy Chromebooka, ale specyfikacja (poza pamięcią wbudowaną) i nawet kategoria ogłoszenia wskazuje na Galaxy Watch 7. Wśród wymienionych szczegółów znajdziemy wzmiankę o bioaktywnym sensorze drugiej generacji, umożliwiającym dokładniejsze śledzenie tętna podczas ćwiczeń i snu. Wspomniano również o nowym procesorze 3nm, co z kolei ma przełożyć się na lepszą wydajność i działanie. Nie zabrakło też wzmianek o sztucznej inteligencji i takich funkcjach, jak inteligentne odpowiadanie na wiadomości i spersonalizowany asystent AI, zajmujący się snem, ćwiczeniami i komunikacją. Co jeszcze wiemy o Galaxy Watch 7? Zegarek ma oferować do 100 godzin pracy w trybie oszczędzania energii, na pokładzie znajdzie się też tryb wytrzymałościowy dla dłuższych treningów.

Jeśli chodzi o pozostałe szczegóły specyfikacji, te zdradziły nam poprzednie przecieki. Według źródeł, smartwatch będzie bazował na nowym układzie Exynos W940, który ma przynieść znaczne ulepszenia w zakresie wydajności. Chipset będzie „najwyraźniej o 50% wydajniejszy i o 30% szybszy niż poprzedni model”. Samo ogniwo zaoferuje pojemność 300 mAh dla wersji 40 mm i 425 mAh dla wariantu w rozmiarze 44 mm. Do dyspozycji użytkowników Samsung odda też 32 GB pamięci wbudowanej.

Czytaj też: Galaxy Z Fold 6 pozuje na zdjęciach. Jak Wam się podoba?

Spodziewać się można, że rozmiary ekranów będą takie same, jak u poprzednika:

  • S (40 mm) – 1,31”,
  • L (44 mm) – 1,47”.

Obudowa zostanie wykonana z Armor Aluminium 2, a ekran pokryty szkłem szafirowym. Po stronie odporności mamy natomiast 5ATM, a także IP68 i MIL-STD-810H. Galaxy Watch 7 dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – zielonej i kremowej. Cena? 358,55 dolarów, czyli około 1440 zł.

Ponadto Amazon potwierdził datę wydarzenia. Galaxy Unpacked odbędzie się 10 lipca. Oczywiście ta data jest nam od dawana znana, jednak Samsung oficjalnie nie rozesłał jeszcze zaproszeń.