Android Wear: System Google wychodzi poza smartfony

System Android wychodzi poza smartfony i już wkrótce będzie dostępny we wszystkich rzeczach, które możemy na siebie założyć. Firma rozpoczyna współpracę m.in. z projektantami odzieży czy elektronicznych gadżetów. Na pierwszy ogień poszły oczywiście zegarki.

Nowe inteligentne zegarki z oprogramowaniem Google będą nie tylko informowały, która jest godzina, ale zapewnią dostęp do wszystkich najnowszych informacji i aplikacji oraz zaoferują możliwość obsługi głosowej. 

Nowy projekt Google – Android Wear oferuje to, na co wiele osób czekało, inwestując w smartfony. Android Wear zapewni użytkownikom wszystkie informacje, jakich potrzebują w danej chwili, pozwoli korzystać z mediów społecznościowych, czytać maile i informacje z ulubionych komunikatorów, otrzymywać powiadomienia ze sklepów, oglądać zdjęcia i wiele, wiele więcej. 

Zadając zegarkowi proste pytania, już wkrótce z łatwością sprawdzimy, ile kalorii ma dany posiłek czy o której odjeżdża nasz pociąg. Wystarczy powiedzieć “Ok Google” i w ten sposób zatwierdzić daną czynność – zamówić taksówkę, wysłać wiadomość czy zarezerwować stolik w restauracji. 

Android Wear to także dodatkowa możliwość zadbania o zdrowie i dobrą kondycję. Pozwoli ustalić cele treningowe, śledzić postępy, a także sprawdzać w czasie rzeczywistym pokonany dystans, prędkość czy ilość spalonych kalorii. 

Wreszcie nowa technologia pozwoli kontrolować inne urządzenia. Polecenie “Ok Google” uruchomi muzykę w telefonie czy uruchomi ulubiony film w telewizji. 

Zwykłe ubrania zamieniają się w komputery. Inteligentna odzież i elektroniczna biżuteria reagują na temperaturę otoczenia, przesyłają wiadomości, ładują telefon, a nocami – świecą! Dowiedz się więcej!