Apple Watch dostaje świetną nowość. Spodoba się miłośnikom biegania

Polscy użytkownicy Apple Watch dostali właśnie długo wyczekiwaną funkcję, która najbardziej przypadnie go gustu biegaczom. Dzięki aktualizacji dane zbierane podczas aktywności fizycznych będą jeszcze dokładniejsze, by dostarczyć nam znacznie więcej informacji dotyczących naszej kondycji i stanu zdrowia. Sprawdźmy, co przygotował dla nas gigant.
Apple Watch dostaje świetną nowość. Spodoba się miłośnikom biegania

Zegarki Apple Watch z funkcja Automatycznego Wykrywania Bieżni

Jak przystało na nowoczesny smartwatch, Apple Watch oferuje całą gamę różnych funkcji nastawionych na monitorowanie stanu zdrowia i aktywności użytkownika. Niezależnie, czy jesteś bardzo aktywny, czy tylko preferujesz spacery – takie urządzenie nie tylko będzie śledzić twoją aktywność, ale też dostarczy ci wielu przydatnych informacji. Są jednak pewne aspekty, które producent powinien ulepszyć i na szczęście właśnie doczekaliśmy się jednej z takich aktualizacji.

Apple poinformował, że posiadacze Apple Watch w Polsce mogą w końcu korzystać z funkcji Automatycznego Wykrywania Bieżni. Do tej pory była ona dostępna w innych regionach świata i firma dopiero wprowadziła ją do kolejnych państw, w tym właśnie do nas. Jak sama nazwa wskazuje, jest to funkcjonalność przygotowana dla tych, którzy trenują na bieżni lekkoatletycznej. Narzędzie wykrywa, kiedy użytkownicy dotrą na bieżnię zewnętrzną o standardowym kształcie. Wykorzystuje do tego zarówno dane Apple Maps, jak i GPS, aby zapewnić najdokładniejszy pomiar dystansu, czasu i mapę trasy.

Podczas treningu Bieg (plener) użytkownicy zostaną automatycznie poproszeni o wybór toru, gdy dotrą do jednej z wielu bieżni w Polsce (na początku treningu lub w trakcie treningu, jeśli wbiegli na bieżnię). W trakcie ćwiczeń zegarek będzie wyświetlał powiadomienia o okrążeniach, wykonywać własne treningi i oznaczać segmenty z niewiarygodną dokładnością. Natomiast po treningu użytkownicy otrzymują mapę w aplikacji Fitness na iPhonie z dokładnością do toru.

Jak informuje Apple:

Funkcja będzie działać na bieżniach o standardowym kształcie i gumowej nawierzchni. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy bieżnia nie zostanie wykryta dla użytkownika, może on przesłać tę informację za pośrednictwem mapy podsumowania treningu w aplikacji Fitness na iPhonie (po zakończeniu treningu).

Jak rozpocząć trening na bieżni lekkoatletycznej?

  1. Pierwszym krokiem jest otwarcie aplikacji Trening na zegarku.
  2. Następnie należy stuknąć Bieg (plener). Jeśli Apple Watch wykrył, że jesteś na bieżni lekkoatletycznej, poprosi cię o wybranie toru, używając przycisków plus i minus. Aby zmienić tor podczas treningu, przesuń palcem w prawo po tarczy zegarka, stuknij w Tor, a następnie wprowadź nowy tor.
  3. Podczas pierwszego treningu na bieżni lekkoatletycznej należy jeszcze wybrać jednostkę miary (mile lub metry), a po potwierdzeniu można już spokojnie zacząć trenować. Jeśli nie będziemy przenosić się na inną bieżnię, tej opcji podczas kolejnych sesji treningowych nie trzeba już będzie uzupełniać.

Warto też wspomnieć, ze jeśli opuścimy swój tor podczas treningu, Apple Watch poinformuje nas o tym odpowiednim alertem. Tak samo w przypadku, gdy podczas biegu w plenerze dotrzemy na bieżnię lekkoatletyczną, w takiej sytuacji zegarek poprosi nas o wybranie toru.