Beacony już wkrótce w warszawskich urzędach

Beacony to małe urządzenia wielkości monety. Rozmieszczone na terenie urzędów, centrów handlowych, stadionów, dworców i lotnisk zrewolucjonizują sposób w jaki się przemieszczamy, robimy zakupy, załatwiamy sprawy i korzystamy z transportu publicznego.

Czym jest System Ifinity Beacons?

Przypomnij sobie, ile razy pytałeś o drogę do jakiegoś pomieszczenia? Już niedługo nie będziesz musiał tego robić. Technologia opracowana przez firmę Ifinity pozwala tworzyć wirtualne mapy realnych pomieszczeń oraz lokalizować użytkowników wyposażonych w urządzenia mobilne wewnątrz budynków z dokładnością do kilku centrymetów. Co ważne, Ifinity umożliwia także interakcję z przedmiotami lub usługami dostępnymi w tych pomieszczeniach. A to w niedalekiej przyszłości wpłynie na to, jak załatwiamy bardzo wiele codziennych spraw.

DZIĘKI TECHNOLOGII BLUETOOTH SMART Z ŁATWOŚCIĄ ZNAJDZIEMY TO, CZEGO POTRZEBUJEMY, W LABIRYNCIE KORYTARZY URZĘDU CZY W CENTRUM HANDLOWYM. NAWET NASZE OSOBISTE RZECZY – OD PORTFELA I KLUCZY PO ROWER CZY WALIZKĘ – BĘDZIEMY MOGLI Z ŁATWOŚCIĄ NAMIERZYĆ!

Beacony w Warszawie

Miasto Stołeczne Warszawa w ramach projektu Virtualna Warszawa zleciło Ifinity realizację pilotażowej nawigacji w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych. Uruchomiony system został zintegrowany z usługami dostępnymi na miejscu. 

Zobacz jego funkcjonalności: 

“Virtualna Warszawa stanowi technologiczny przełom w dostępie do usług miejskich dla mieszkańców Warszawy, w tym dla osób niepełnosprawnych” – tłumaczy Adam Jesionkiewcz, prezes  Ifinity.

Zastosowana technologia mikrolokalizacji Ifinity pozwala na dużo łatwiejsze załatwianie naszych spraw w urzędach: udostępnia nawigację po urzędowych korytarzach, wyznacza trasę w zależności od sprawy oraz pozwala na zdalną rezerwację miejsca w kolejce. System udostępnia również informacje urzędowe w zależności od miejsca, w jakim jesteśmy i jest w pełni przystosowany dla potrzeb osób niewidomych. 

W CZYM POMOGĄ NAM TECHNOLOGIE MIKROLOKALIZACJI I MIKRONAWIGACJI? POSŁUCHAJ ODCINKA NASZEJ AUDYCJI “CZŁOWIEK 2.0”!

Projekt Virtualna Warszawa został zgłoszony do prestiżowego międzynarodowego konkursu na najbardziej innowacyjną realizację miejską – Bloomberg Mayors Challenge 2014. Do konkursu projekty zgłosiło aż 155 miast z całego świata, ale to właśnie Warszawa z projektem opartym o technologię mikrolokalizacji Ifinity znalazła się w jego ścisłym finale. Zwycięskie miasto otrzyma aż 5 mln euro na pełną realizację usługi. Jeśli wygra Warszawa, system nawigacji zostanie udostępniony we wszystkich stołecznych urzędach, komunikacji miejskiej, muzeach oraz biurach informacji turystycznej.